به گزارش رکنا، آنچه که مسلم است اسناد بین المللی و اصول کلی حاکم بر حقوق کشور ما هم بی‌توجه به جنسیت، قواعد را وضع کرده و حقوقدانان به این اصول احترام می‌گذارند؛ طبعا این روند هم شامل رای اخیر صادره از سوی دیوان عدالت می‌شود و می‌تواند پیام خوبی برای جهانیان باشد و حقوق ما را به درستی به جهان عرضه کند.

رییس کانون وکلای دادگستری مرکز در واکنش به رای شعبه‌ای از دیوان عدالت اداری مبنی بر "الزام پلیس راهور ناجا به صدور گواهینامه رانندگی موتورسیکلت برای زنان واجد صلاحیت" گفت: هر گونه تبعیض نیاز به نص صریح و آن هم نیاز به اثبات مبنای عقلی دارد والا تبعیض پسندیده نبوده و تلاش برای رفع تبعیض ستودنی است.

این وکیل دادگستری افزود: آنچه که مسلم است اسناد بین المللی و اصول کلی حاکم بر حقوق کشور ما هم بی‌توجه به جنسیت، قواعد را وضع کرده و حقوقدانان به این اصول احترام می‌گذارند؛ طبعا این روند هم شامل رای اخیر صادره از سوی دیوان عدالت می‌شود و می‌تواند پیام خوبی برای جهانیان باشد و حقوق ما را به درستی به جهان عرضه کند.

امینی تصریح کرد: کاری که امروز در عربستان سعودی در حال انجام است، در کشور ما نه تنها در ۴۰ سال بلکه سالیان متمادی است که این قواعد را داشتیم و الان هم داریم و کافی است که یک سری از مسایلی که مبتنی بر اختلاف سلایق بوده -نه اصول- را بازنگری کنیم.

وی در پایان گفت: آنچه مسلم است هر گونه تبعیض نیاز به نص صریح و آن هم نیاز به اثبات مبنای عقلی دارد والا تبعیض پسندیده نبوده و تلاش برای رفع تبعیض ستودنی است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟