به گزارش رکنا، دبیر کارگروه بررسی مدارک و اسناد متقاضیان استفاده از سهمیه ویژه خبرنگاری شهرداری تهران با بیان اینکه تاکنون بیش از ۷۵۰ کارت بلیت‌ رایگان مترو و اتوبوس برای خبرنگاران صادر شده است، سه شیوه برای تحویل این کارت ها را تشریح کرد.

فرهاد خوانساری روز سه‌شنبه به خبرنگار ایرنا توضیح داد: متقاضیان می توانند از طریق مراجعه به سازمان حمل و نقل شهرداری تهران واقع در خیابان ایرانشهر یا ایستگاه های مترو امام خمینی (ره)، صادقیه و گلبرگ کارت خود را دریافت کنند.

خوانساری تصریح کرد: راهکار دیگر نیز این است که خبرنگاران متقاضی با پرداخت هزینه پست، کارت بلیت را در منزل یا محل کار خود دریافت کنند.

به گفته وی، متقاضیانی که موفق به دریافت سهمیه طرح ترافیک نشده اند و مدارک مربوط به خبرنگاری آنان نیز به تایید رسیده است، کارت بلیت رایگان مترو و اتوبوس یکساله دریافت می کنند.

وی ادامه داد: امسال بیش از ۲ هزار کارت بلیت رایگان مترو و اتوبوس با اعتبار یک سال و شارژ اولیه ۴۰۰ هزار تومان به خبرنگاران داده می‌شود.

اسامی مشمولان طرح ترافیک خبرنگاری تا پایان تیر منتشر می‌شود

خوانساری همچنین گفت: پرونده طرح ترافیک خبرنگاری سال ۹۸ بسته و امسال علاوه بر انتشار اسامی خبرنگاران و رسانه هایی که از این تسهیلات بهره‌مند شده اند، فهرست تطبیق و مقایسه ای امسال و سال گذشته روی سامانه شفافیت قرار می گیرد.

وی ادامه داد: امسال بیش از ۲ هزار طرح ترافیک با تخفیف ۹۰ درصدی طبق مصوبه شورای شهر تهران به خبرنگاران داده می‌شود.

هم اکنون ۲ طرح «ترافیک» و «کنترل آلودگی هوا» (زوج و فرد سابق یا حلقه دوم طرح ترافیک) در محدوده مرکزی شهر تهران اجرا می‌شود.

شرط ورود به این محدوده‌ها که مالکان خودروها جریمه نشوند، ورود به سامانه تهران من و ثبت مشخصات خود و خودروهایشان است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟