به گزارش رکنا، اصغر جهانگیر ، رئیس سازمان زندان‌ها پس از این اقدام انسانی و بزرگ خطاب به اولیای دم گفت: اثرات و تبعات خیر این اقدام بزرگ تا سال‌ها در خانواده شما باقی خواهد بود و اثرات این اقدام انسانی در افکار عمومی جامعه، گامی اثر بخش در ترویج فرهنگ گذشت و صلح و سازش خواهد بود.

رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضائیه تصریح کرد: این اتفاق ارزشمند و نمونه‌های متعدد مشابه آن در زندان‌های کشور با پیگیری و رایزنی‌های به عمل آمده توسط مسئولین و مددکاران زندان‌ها حاصل شده است.

در این دیدار که در منزل اولیای دم و در ساعات پایانی روز انجام شد، یک جلد کلام ا… مجید به رسم یادبود و تقدیر از این اقدام ارزشمند و انسانی توسط رئیس سازمان زندان‌ها به این خانواده اهدا گردید.

این اتفاق با پیگیری‌های مددکاران زندان‌ها و سفیران نجات زندان مرکزی اراک و در راستای ترویج فرهنگ صلح و سازش و استفاده از ظرفیت و اعتبار بزرگان و افراد صاحب نفوذ کلام و احترام دربین مردم و همچنین رایزنی با خانواده اولیاء دم و در نهایت حضور رئیس سازمان زندان‌ها رخ داد.

شایان ذکر است زندانی مذکور که به جرم قتل عمد به واسطه درگیری مدت ۶ سال در زندان به سر می‌برد و در آستانه اجرای حکم قصاص قرار داشت با رضایت خانواده مقتول از قصاص نفس نجات یافت.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟