سرهنگ علیرضا فلاحی با بیان اینکه فعالیت‌های مهمی در راستای محرومیت‌زدایی در استان توسط گروه های جهادی و خیران شده است، اظهار داشت: یکی از ماموریت‌های مهم سپاه محرومیت‌زدایی است که در این راستا طرح‌های مهمی تدوین و اجرایی شده است.
وی با بیان اینکه در سال‌های اخیر فعالیت‌های مختلفی در سطح شهرستان بوشهر توسط گروه‌های جهادی صورت گرفته است خاطرنشان کرد: در دو سال گذشته واحدهای مسکونی گوناگونی برای خانواده‌های نیازمند در شهرستان بوشهر ساخته و تحویل شده است.
مسئول بسیج سازندگی سپاه شهرستان بوشهر از آغاز ساخت منازل مسکونی برای محرومان خبر داد و افزود: با تلاش گروه‌های جهادی، همکاری خیران و بسیج سازندگی سپاه مالک اشتر شهرستان بوشهر، ویژه نیازمندان روستایی 10 واحد مسکونی در استان بوشهر ساخته می‌شود.
سرهنگ فلاحی با تشریح چگونگی معرفی افراد نیازمند و ساخت واحدهای مسکونی گفت: این خانواده‌ها قبل از اقدامات لازم در خانه‌‌های غیرقابل سکونت زندگی می‌کردند که وضعیت بسیار نامطلوبی داشت و در این مرحله با حمایت مالی خیران و همچنین اقدامات بسیجیان در قالب اردوهای سازندگی، خانه‌هایی حدود 50 متری برای آنها ساخته می‌شود.
وی با اشاره به همکاری دیگر ارگان‌ها با گروه‌های جهادی در ساخت واحد مسکونی ویژه نیازمندان اظهار داشت: از ارگان‌ها و سازمان‌های ذیربط توقع همکاری بیشتر است و این اقدام بیشتر توسط خیران و بسیج سازندگی سپاه مالک اشتر و بسیجیان این شهرستان در قالب اردوهای جهادی صورت می‌گیرد.
مسئول بسیج سازندگی سپاه شهرستان بوشهر زمان ساخت این واحدهای مسکونی را سه ماه دانست و افزود: با توجه به اینکه اردوهای جهادی در زمان‌های مشخصی توسط بسیجیان انجام می‌شود، ساخت این 10 باب منزل حدود حداکثر 3 ماه به طول می‌انجامد که در مجموع افزون بر 500 نفر در قالب اردوهای مختلف برای ساخت این ساختمان‌ها حضور مؤثر دارند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟