در این نشست که با هدف بررسی راهکارهای ارتقای جایگاه بین‌المللی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد، قائم‌مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در امور بین‌الملل با ابراز خرسندی از حضور در یکی از دانشگاه‌های برتر کشور، گفت: این دانشگاه با توجه به امکانات و ظرفیت‌های عالی در زمینه‌های مختلف علمی، آموزشی و پژوهشی و حضور افراد صاحب‌نظر و توانمند، باید بین‌المللی شود.

دکتر حسین سالار آملی افزایش ظرفیت علمی، استفاده از ایده‌های جدید و رشد و شکوفایی را از جمله مزایای بین‌المللی‌شدن دانشگاه‌ها عنوان کرد و افزود: نوآوری در پناه دیدن افراد جوامع دیگر اتفاق می افتد و حرکت بالنده دانشگاه ها نیز در مسیر بین‌المللی شدن رخ می‌دهد.

وی با تأکید بر این که بین‌المللی‌شدن، مدنظر دانشگاه های نوظهور دنیا است، ادامه داد: این موضوع کیفیت، آینده دانشگاه و حضور دانشجویان در دانشگاه را تضمین می نماید.

قائم‌مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در امور بین‌الملل، با تأکید بر پشتیبانی این وزارتخانه از بین‌المللی شدن دانشگاه صنعتی اصفهان، تصریح کرد: رفع مشکلات جامعه و صنعت، توانمندسازی دانشجویان و بین‌المللی شدن دانشگاه‌ها از جمله سیاست‌های کلان آموزش عالی کشور است.

سالار آملی بین‌المللی شدن دانشگاه‌ها در سطح استادان را از مهمترین ملزومات حال حاضر عنوان کرد و گفت: این موضوع پایدارترین سطح دانشگاه است که می‌تواند آن دانشگاه را برای همیشه بین‌المللی نماید.

وی با اشاره به لزوم طراحی و دنبال کردن نقشه راه بین المللی سازی دانشگاه، افزود: شفاف نمودن کشورهای هدف برای بین المللی شدن موجب جلوگیری از هدر رفت انرژی و سرمایه های مالی می‌شود.

قائم‌مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در امور بین‌الملل با بیان این که بین‌المللی‌شدن دانشگاه ها صرفه‌جویی در هزینه‌ها و درآمدزایی نهایی را به دنبال دارد، اضافه کرد: استفاده از ظرفیت کشورهای منطقه برای توسعه روابط بین الملل، همچون اقلیم کردستان عراق، توسعه دوره های مشترک علمی و همکاری در پروژه های علمی بین المللی مانند سازمان پژوهش های هسته ای اروپا(CERN) ، بستر مناسبی برای رشد در این زمینه را فراهم می آورد.

در ادامه این نشست نیز اعضای هیات رئیسه دانشگاه صنعتی اصفهان با تأکید بر لزوم حمایت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در مسیر بین المللی شدن، به ارایه پیشنهادات خود در راستای تسهیل روند فعالیت های علمی و پژوهشی این دانشگاه پرداختند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟