به گزارش رکنا، در پی انتشار خبری با عنوان “زندانیان هر روز بیشتر از دیروز” در شماره 1194 روزنامه “همدلی” مورخ 18/4/98 روابط عمومی سازمان زندانها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور ضمن تکذیب این خبر، مطالب ذیل را برای تنویر افکار عمومی به عرض ملت شریف ایران اسلامی می رساند:

روزنامه همدلی درحالی گزارش اشتباه و کذبی را منتشر کرده که خرسندیم با اجرای دستورالعمل‌ ها و تأکیدات ریاست محترم قوه قضائیه نتایج مطلوب طرح کاهش جمعیت کیفری به ثمر رسیده است و ارائه بدون تحقیق و بررسی این گونه مطالب کذب که آمار زندانیان کشور را با درصد قابل توجهی متفاوت ازواقعیت ها نشان می‌ دهد نشان دهنده عدم آگاهی بوده و موجب تشویش اذهان عمومی است.

با نگاه مقایسه‌‌ای به تعداد زندانیان کشور و روند کاهش جمعیت کیفری آمار حال حاضر زندانیان با زمان مشابه در سال گذشته نه تنها افزایش نیافته بلکه با کاهش 20 درصدی نیز روبرو شده است. به طوری که برای اولین بار در طول 9 سال گذشته آمار زندانیان به کمتر از 200 هزار نفر رسیده است.

لذا لازم به ذکر است این امر نتیجه تلاش مجموعه قوه قضائیه در اجرای رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و تاکیدات ریاست محترم قوه قضائیه است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟