سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد با توجه به آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی در سه روز آینده برای مناطقی از نوار شمالی کشور در ساعات بعداز ظهر، رشد ابرهای همرفتی، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

به هموطنان عزیز در مناطق ذیل توصیه می‌شود برای جلوگیری از مخاطرات ناشی از رویداد رعد و‌ برق و صاعقه همراه با رگبار موقتی همچنین احتمال جاری شدن سیلاب موقت از تردد و استقرار در مناطق مرتفع و کوهپایه‌ها همچنین در کنار رودخانه‌ها خودداری کنند.

بعداز‌ظهر دوشنبه 98/04/17: شمال آذربایجان‌ غربی

سه‌شنبه 98/04/18: استان‌های آذربایجان‌ غربی، آذربایجان شرقی‌، اردبیل‌، خراسان شمالی و ارتفاعات البرز در استان های مازندران، زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان

چهارشنبه 98/04/19: استان‌های آذربایجان‌ غربی، آذربایجان شرقی‌، اردبیل‌، گیلان، خراسان شمالی و ارتفاعات البرز در استان های مازندران، زنجان، قزوین، البرز، تهران‌ و سمنان همچنین ارتفاعات شمال هرمزگان و جنوب کرمان.

از اواخر وقت امروز تا اوایل وقت روز چهارشنبه به سبب وزش باد نسبتاً شدید شمالی غربی، مناطق مرکزی و شرقی خلیج فارس مواج خواهد بود و ارتفاع موج در این مدت بین 1.5 تا 2 متر در این مناطق برآورد می‌شود؛ از این رو توصیه می‌شود احتیاط لازم هنگام تردد شناورهای سبک، نیمه‌سبک و تفریحی به‌عمل آید.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟