ممنوع شدن اقامت در نقاط حادثه خیز رودخانه کرج

به گزارش رکنا، مهدی مهرور روز یکشنبه ۱۶ تیرماه با اشاره به حوادث غرق شدگی در روزهای اخیر گفت: به دستور استاندار البرز مقرر شد تیم‌های غواصی و نجات غریق آب منطقه‌ای البرز و تهران در حاشیه رودخانه کرج و سایر رودخانه‌های استان به صورت مستمر فعال شده و از اتراق مردم در نقاط حادثه خیز جلوگیری نمایند.

وی اظهار کرد: با دستور استاندار محترم جلسات پیشگیری در این زمینه تشکیل شده و در این جلسات انجام اقدامات پیشگیرانه از جمله نصب بنرهای هشدار دهنده و اطلاع رسانی در رودخانه‌ها و سدهای البرز و همچنین تهیه فیلم‌ها و برنامه‌های آموزشی و انتشار در رسانه استانی و ملی مورد تاکید قرار گرفته است.

مهرور تاکید کرد: تیم‌های امداد هلال احمر با تقویت تجهیزات خود در حوزه رودخانه‌ها و سدهای این استان تمام تلاش‌ها را برای پیشگیری از بروز این نوع حوادث به کار گرفته‌اند.

وی با اشاره به افزایش تیم‌های گشت‌زنی در حاشیه رودخانه‌ها و سدهای استان افزود: مقرر شد بخشداری آسارا ضمن آموزش افراد محلی نسبت به برگزاری جلسات توجیهی و آموزشی برای رستوران داران حاشیه رودخانه‌ها با همکاری سازمان میراث فرهنگی و اتاق اصناف اقدام نمایند.

مهرور همچنین تاکید کرد: فرمانداری‌های کرج، ساوجبلاغ و طالقان ضمن برگزاری جلسات شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان و توجیه مدیران ذیربط نسبت به هشدار و اطلاع رسانی به مردم اقدامات لازم را صورت می‌دهند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟