جمشید انصاری در نشست اعضای شورای اداری سیستان و بلوچستان، اظهار کرد: با همکاری وزارت علوم برای در نظر گرفتن مجوز استخدامی بیشتر به دانشگاه‌های علوم پزشکی سیستان و بلوچستان مذاکراتی را انجام می‌دهیم.

این مسئول ادامه داد: در سال جاری دو آزمون استخدامی در کشور برگزار می‌شود که بیشترین سهمیه جذب به وزارتخانه بهداشت و آموزش و پرورش اختصاص یافته است.

معاون رئیس جمهوری تصریح نمود: دانشگاه‌های علوم پزشکی و آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان برای جذب سهمیه بیشتر در آزمون استخدامی امسال با وزاتخانه‌های مربوطه رایزنی کنند.

به گفته وی هر مجوز استخدامی که وزیر علوم برای دانشگاه‌های سیستان و بلوچستان درخواست کند سازمان امور اداری و استخدامی کشور بدون بررسی با آن موافقت می‌کند.

انصاری با بیان اینکه مجوز استخدامی در ۲ وزارتخانه علوم و آموزش و پرورش بر عهده وزیر است، گفت: وزارت آموزش و پرورش در ۲ سال اخیر ۲ هزار و ۴۰۰ نفر مجوز استخدامی داشته که همگی آنان جذب شده‌اند.

رئیس سازمان امور استخدامی و اداری کشور، تصریح کرد: ۲۵ هزار مجوز جذب برای دانشگاه فرهنگیان صادر شده که از وزارت آموزش و پرورش می‌خواهیم هزار و ۵۰۰ سهمیه را به سیستان و بلوچستان اختصاص دهد.

وی اظهار کرد: امسال هزار و ۲۰۰ فارغ‌التحصیل از دانشگاه فرهنگیان سیستان و بلوچستان داریم که این بهترین روش تأمین نیروی انسانی آموزش و پرورش این استان است.

انصاری بیان کرد: مجوز استخدامی به وزارت آموزش و پرورش داده شده که نمایندگان مردم سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی پیگیرهای لازم را برای جذب سهمیه بیشتر به این استان با وزارتخانه مربوطه انجام دهند.

وی افزود: همچنین مجوز استخدامی ۲ هزار نفر به طور ویژه در آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان به وزارتخانه مربوطه داده شده است.

معاون رئیس جمهوری گفت: ۱۵ هزار مجوز استخدامی پارسال به وزارت آموزش و پرورش تعلق گرفت که از این تعداد تنها چهار هزار مجوز استخدام نشده داریم.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟