به گزارش رکنا، دوست محمد کلیم معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: تحلیل تصاویر ماهواره EUMETSAT نشان می‌دهد که طوفان وایو از زمان تشکل تا صبح امروز حدود ۶۰۰ کیلومتر به سمت شمال و شمال غربی پیشروی کرده است.
وی افزود:هم اکنون این طوفان در فاصله حدود ۱۲۰۰ کیلومتری از سواحل گواتر قرار دارد و در حال حرکت با سمت شمال و شمال غرب است.
وی ادامه داد: بر اساس خروجی مدل‌های پیش یابی در روز‌های چهار شنبه و پنجشنبه سرعت وزش باد در محل فعالیت این توفان به ۱۵۰ تا ۱۷۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد.
معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: این طوفان به صورت مستقیم خطری برای سواحل ایران ندارد، اما کشتی‌های تجاری و شناور‌های فراساحل استان که در اقیانوس هند فعالیت دارند تا زمان فروکش کردن آن از تردد در محدوده فعالیت طوفان خودداری کنند.
کلیم تصریح کرد: تا صبح امروز طوفان حاره‌ای وایو در عرض حدود ۱۸ درجه شمالی و طول ۷۰ درجه شرقی قرار داشته است.
وی ادامه داد: این طوفان در محدوده طول جغرافیایی ۷۱ تا ۶۹ درجه شرقی به سمت عرض‌های بالاتر در حرکت است و پیش بینی می‌شود تا اواخر وقت جمعه در محدوده عرض جغرافیایی ۲۳ درجه شمالی و طول ۶۹ درجه شرقی بتدریج تضعیف شود.
معاون توسعه و پیش بینی اداره کل هواشناسی سیستان و بلوچستان عنوان کرد: تا جمعه در سواحل شرقی استان ارتفاع موج بین ۱.۵ تا ۲ متر گاهی ۲.۵ متر پیش بینی می‌شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟