پیکر شاعر و ادیب شیرازی در خانه ابدی آرام گرفت

به گزارش رکنا، با حضور اهالی فرهنگ و هنر و مسئولان استانی آیین تشییع و خاکسپاری ناصر امامی شاعر و نویسنده شیرازی صبح امروز سه شنبه ۲۱ خرداد پس از اقامه نماز در مقابل تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس برگزار شد.
در ابتدای این مراسم پیام محسن جوادی معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس قرائت شد، سپس داریوش نویدگویی، فعال نشر به زندگی و شخصیت ادبی و فرهنگی ناصر امامی اشاره و اظهار کرد: بسیاری از کار‌های فرهنگی و ادبی توسط او سامان یافته است.
وی با بیان اینکه امامی، فرهنگ مدار و انسانیت را به خوبی آموخته بود، افزود: اگر خودمان قدر یکدیگر را ندانیم چه کسی باید قدر بداند، این‌ها سرمایه‌های کشور هستند، اما یک قطعه برای دفن این بزرگان نداریم؟
مدیر انتشارات نوید شیراز با گلایه از نبود امکانی برای دفن هنرمندان و اهالی ادب در قطعه‌ای مختص آنان اظهار کرد: تصور می‌کردم استاندار فارس در این مراسم حضور داشته باشد.
همچنین سیروس رومی شاعر و روزنامه نگار هم با سخت و دشوار دانستن فقدان ناصر امامی، بیان کرد: من مدیون ناصر امامی بوده و هستم و هریک وامدار این چهره ادبیات شهرمان هستیم.
وی با بیان اینکه ناصر امامی در ۱۵ سالگی به دنیای فرهنگ ورود کرد، اضافه کرد: وی در این زمان به واژه و قلم روی می‌آورد و دستمایه اولیه او شعر‌های طنز است.
رومی با بیان اینکه در جهان نمای فکاهی زنده یاد ناصر امامی به شعر طنز روی آورد، تصریح کرد: از همان زمان فعال اجتماعی، ادیب، شاعر و راهنما شد و شیراز را عاشقانه دوست داشت و شعر محور زندگی اش بود.
گفتنی است، پیکر مرحوم ناصر امامی، خالق «یک دریا مروارید» در دارالرحمه شیراز به خاک سپرده شد.
آیین نکوداشت ناصر امامی از ساعت ۱۸ تا ۲۰ در مجتمع فرهنگی احسان برگزار می‌شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟