به گزارش رکنا، سردار قاسم رضایی فرمانده مرزبانی ناجا در حاشیه بازدید از یگان‌های مرزی هنگ ماکو گفت: تاکنون اقدامات موثری در خصوص تردد غیرمجاز در مرزهای کشور توسط مرزبانان انجام شده که امسال نیز این اقدامات به همان شدت و جدیت در مرزها ادامه خواهد داشت.
وی با تاکید بر اینکه مقابله با ترددهای غیرمجاز در مرز از وظایف ذاتی مرزبانان است، گفت: سال گذشته با تلاش ماموران مرزبانی در سراسر کشور از تردد بیش از ۸۰۰ هزار نفر اتباع بیگانه غیرمجاز در مرزهای کل کشور ممانعت شد که ۷۰ هزار نفر از این آمار مربوط به استان آذربایجان غربی بود.
فرمانده مرزبانی ناجا تصریح کرد: بعضاً به دنبال برخی فراخوان‌ها در اروپا، اتباع بیگانه تصمیم به مهاجرت می‌گیرند ما نیز به عنوان مرزبان هرگونه تردد غیرمجاز بدون پاسپورت و بدون برگه قانونی را تخلف و جرم می‌دانیم و با آن‌ها برخورد می کنیم.
رضایی با اشاره به هماهنگی‌های اطلاعاتی مرزبانان ایران و ترکیه ادامه داد: تعاملات بین دو کشور در راستای مقابله با قاچاق کالا، اسلحه و... همانند سال‌های گذشته به قوت خود پا برجاست.
بر اساس اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس وی همچنین به فعالیت کوله‌بران اشاره کرد و گفت: مشروعیت فعالیت کوله‌بران مشخص است و قطعا این افراد مورد حمایت مرزبانان هستند اما آن دسته از افراد که به‌صورت نامحسوس کالاهای غیر مجاز را از مرزهای زمینی و دریایی جابه‌جا می‌کنند، نمی‌توانند خود را کوله‌بر بنامند.
فرمانده مرزبانی ناجا در پایان تأکید کرد: رسانه‌ها و مسئولان باید در انتقال مفهوم صحیح «کوله‌بری» به مردم توجه ویژه‌ای داشته باشند تا نقشه سودجویان محقق نشود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟