"گُل" 7 برابر "شیشه" توهم زا است!

به گزارش رکنا ، سرهنگ علیرضا دلیری با بیان اینکه هرچیزی که مصرف آن انسان را در فکر و خیال و توهم فرو برده و اعتیادآور باشد جزو مواد مخدرمحسوب می شود، گفت: در همین راستا "گُل" هم ماده مخدر محسوب میشود.
وی افزود: گُل محصول پیوند دو گیاه گراس و ماری جوانا است که بسیار توهم زا و اعتیاد آور است.
دلیری تصریح کرد: بر اساس بررسی‌های صورت گرفته مصرف گُل هفت برابر شیشه توهم زایی دارد و می تواند عواقب جبران ناپذیری برای افراد به همراه داشته باشد.
رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان کرمانشاه افزود: این ماده مخدر بیشترین حجم نیکتوتین را دارد و برای همین می تواند وابستگی شدید جسمی و فکری ایجاد کند.
وی به خطرات مصرف این ماده مخدر اشاره کرد و افزود: در صورت مصرف طولانی مدت ماده مخدر گُل، عقل افراد ذایل شده و فرد به جنون کشیده می شود.
دلیری خاطرنشان کرد: این علاوه بر خطرات توهمی است که به دنبال مصرف این ماده مخدر در فرد ایجاد می شود و می تواند فرد را به هرکاری در این حالت وادارد.
دلیری با اشاره به ترویج تدریجی این ماده مخدر در میان قشر جوان، گفت: خوشبختانه در استان مصرف کننده چندانی در خصوص ماده مخدر گُل نداریم، اما باید از هم اکنون مراقبت کرد و هشدارهای لازم را به جوانان داد.
وی با تاکید بر اینکه گُل ماده مخدر محسوب شده و کِشت و حمل آن جرم محسوب می شود، گفت: درصورت کشف این ماده مخدر از افراد، برخورد قانونی مشابه سایر مواد مخدر صورت می‌گیرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟