مهدیه خواجه‌ لیلی عضو شورای صنفی دانشگاه ملایر با اشاره به استعفای برخی از اعضای شورای صنفی دانشگاه ملایر با اهداف خاص به برخی از تخلفات این شورا اشاره کرد و اظهار کرد: نخستین اعتراض ما به برگزاری انتخابات شورای صنفی در سال گذشته بازمی‌گردد که تخلفاتی در شیوه برگزاری انتخاب صورت گرفت.
وی با بیان اینکه انتخابات سال گذشته شورای صنفی توسط دبیر شورا که ابقا هم شد به صورت الکترونیکی برگزار شد افزود: شورای نظارتی با وجود همه اعتراضات انتخابات را سالم دانست در حالی که تخلفات مشخص شد.
عضو شورای صنفی دانشگاه ملایر با اشاره به اینکه کاربر سیستم برگزارکننده انتخابات اعلام کرد که تقلب شده است تصریح کرد: بروز تخلفات انتخابات از سوی اکثر اعضای شورای نظارتی مورد قبول واقع نشده بود و اجازه بررسی مجدد انتخابات صادر نشد.
وی با بیان اینکه در خرداد 1397 نیز اعتراضات ما به جایی نرسید ادامه داد: ابقای آقای فاروق محمودیان و خانم زهرا محمدی بر اساس مقررات غیر قانونی بود و هیچ پاسخ منطقی و نامه مکتوب نیز در پاسخ به اعتراضات ما ارائه نشد.
خواجه‌خلیلی گفت: در حال حاضر چند نفر از اعضای شورای صنفی در آستانه انتخابات به بهانه دخالت حراست نسبت به محتوای پوستر یکی از کاندیداها انتقاد کرده و با عنوان حذف بند «جلوگیری از برخورد سلیقه‌ای حراست» استعفا دادند!.
وی خاطرنشان کرد: این استعفا حقوق دانشجویان دیگر که در این انتخابات شرکت کرده و تبلیغات انجام دادند بودند، را ضایع کرد.
عضو شورای صنفی دانشگاه ملایر با بیان اینکه اعضای شورای صنفی می‌توانستند در اعتراض به مشکلات واقعی دانشجویان چون عدم برگزاری جشن خوابگاه‌ها، بی‌توجهی به ارتقای کیفیت غذای سلف، راه‌اندازی بوفه دانشکده علوم انسانی، ارتقای کیفیت صندلی اتوبوس‌ها و مسائل مهم دیگر استعفا دهند گفت: واقعا برای ما جای تعجب دارد که چرا اعضای شورای صنفی به خاطر این مشکلات استعفا ندادند و در آستانه انتخابات دست به این اقدام زدند؟
وی تأکید کرد: برخی از دانشگاه‌ها نیز بدون اینکه از واقعیت اتفاقات در دانشگاه ملایر اطلاع داشته باشند از استعفای این افراد حمایت کردند و حواشی ایجاد شد.
خواجه‌خلیلی با اشاره به اینکه هدف ما پیشبرد اهداف واقعی و قانونی شورای صنفی بدون ایجاد حواشی بود اظهار کرد: انتخابات دوشنبه گذشته با دقت و نظارت بیشتری برگزار شد و تقلب را به صفر رساند اگر چه ممکن است که تخلفاتی در آن رخ داده باشد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟