به گزارش رکنا، خسرو درویشی رئیس اداره نظارت بر حیات وحش استان بوشهر در حاشیه کارگاه پرنده نگری در حاشیه تالاب حله اظهار داشت: برنامه پرنده نگری به مناسبت روز جهانی پرندگان مهاجر ۲۰۱۹ برگزار شده که در آن تلاش کردیم مباحثی در باب پرندگان داشته باشیم.
وی در خصوص اهمیت پرندگان مهاجر در تنوع زیستی و زیستگاه‌ها گفت: منطقه حفاظت شده حله در استان بوشهر همواره میزبان بسیار خوبی برای پرندگان مهاجر بوده است.
رئیس اداره نظارت بر حیات وحش استان بوشهر عنوان کرد: پس از بارندگی‌های نوروز سال‌جاری طراوت و شادابی به تالاب برگردانده شده و به دلیل آبگیری مناسب پذیرای پرندگان مهاجر زیادی شده است.
درویشی با اشاره به مهاجرت پرندگان به استان بوشهر، افزود: پرندگان مهاجر زمستان گذران در این منطقه سکنی می‌گزینند و پس از آن در فصول گرم سال به مناطق سردسیر شمالی مهاجرت می‌کنند. 
وی خاطرنشان کرد: گونه‌های متعدد و متنوعی در تالاب حله زیست می‌کنند و منطقه حفاظت شده حله پناهگاه مناسب و امنی برای پرندگان مهاجر و زمستان گذران همچون مرغابی، غاز، پرستوی دریایی و غیره است.
گفتنی است تالاب و منطقه حفاظت شده حله از زیباترین مناظر طبیعی در کناره خلیج فارس و یک منطقه دیدنی برای گردشگران است. این تالاب در سال ۱۳۴۲ بر اثر طغیان رودخانه حلّه به وجود آمده و از آن زمان به عنوان یک منطقه حفاظت شده تحت نظر محیط زیست استان بوشهر قرار گرفت.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟