به گزارش رکنا، هواپیمای فرانسوی با 267 مسافر ساعت 19 و 25 دقیقه چهارشنبه در فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان، اضطراری فرود آمد.
منصور شیشه‌فروش مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان افزود: همه مسایل و خدمات ایمنی و رفاهی برای این هواپیما و مسافران آن در مدت زمانی که در فرودگاه اصفهان مستقر بودند، فراهم و ارایه شد.
وی عملکرد سازمان هواپیمایی کشور و فرودگاه اصفهان را در ارایه خدمات به این هواپیما بسیار خوب ارزیابی و بیان کرد: فرودگاه اصفهان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار و به عنوان فرودگاه ایمن و احتیاطی همه پروازهای فرودگاه مهرآباد و امام خمینی(ره) است.
شیشه‌فروش ادامه داد: این، نخستین مورد فرود اضطراری یک پرواز خارجی در فرودگاه اصفهان بود اما فروردین امسال نیز چند پرواز داخلی به دلیل نا مساعد بودن شرایط آب و هوایی در این مکان فرود اضطراری داشتند.
پرواز خطوط هوایی ایرفرانس با شماره AF218 روز چهارشنبه به دلیل نقص فنی در فرودگاه بین‌المللی اصفهان فرود اضطراری کرد و همه سرنشینان آن سالم و داخل هواپیما مستقر بودند.
فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان، فرودگاه احتیاطی همه پروازهای فرودگاه مهرآباد و امام خمینی(ره) و بیش از 60 درصد از پروازهای داخلی فضای کشور است. 
همچنین فرودگاه اصفهان معین فرودگاه‌های تهران و 10 استان دیگر در زمان بروز حوادث غیر مترقبه است. 
فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی در شرق اصفهان دارای 2 باند به طول چهار هزار و 397 متر و عرض 45 متر با 10 جایگاه پذیرش انواع هواپیمای مسافربری و ترمینال پروازهای داخلی و خارجی است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟