احمد آخوندی در نشست با بخشدار آبدان با تقدیر از همکاری‌های بخشداری با مجموعه شبکه بهداشت و درمان گفت: آنچه مبنای خدمت در حوزه بهداشت و درمان و تأمین نیاز اساسی مردم یعنی سلامت آنان است احساس مسئولیت و دلسوزی و تلاش برای رفع مشکلات مردم است.

وی افزود: امروز دامنه بحث سلامت منحصر به یک دستگاه و تشکیلات خاصی نیست و امیدوارم که همه مردم به این باور برسند که همه مسئول سلامت خود هستند.

وی گفت: متولی سلامت تنها دانشگاه علوم پزشکی نیست و باید تمام ارگان‌ها برای ارتقای سلامت در جامعه با این نهاد همکاری لازم را داشته باشند.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر با اشاره به زیر ساخت‌های حوزه عمرانی سلامت، خاطر نشان کرد: در سطح شهرستان دیر ۲۳ بنای بهداشتی درمانی وجود دارد که ۱۸ بنا از این تعداد نوسازی و بهسازی شده است .

آخوندی اظهار داشت: یکی از مسائل مهم در زمینه اجتماعی شدن سلامت، مشارکت مردم برشمرد تاکید کرد: انسان سالم محور توسعه است و باید به‌ سلامت مردم توجه شود و در این خصوص شبکه بهداشت و درمان به‌عنوان متولی سلامت مردم شهرستان برای تحقق این امر مهم بسیار تلاش دارد.

وی با تاکید بر اینکه حوزه سلامت شهرستان دیر نیازمند نگاه ویژه خیرین است گفت: حوزه سلامت به‌عنوان یکی از شاخصه‌های اصلی امر توسعه در کشور است و خیرین سلامت نقشی تأثیرگذار و مهم در تأمین و ارتقای سطح سلامت جامعه دارند.

تامین سلامت با توسعه فرهنگ پیشگیری و بهداشت کم هزینه و پایدار است.

بخشدار آبدان نیز با بیان اینکه کمک به حوزه سلامت وظیفه همگانی است گفت: ترویج و توسعه فرهنگ پیشگیری و بهداشت با همکاری و تعامل بخش‌های تاثیرگذار جامعه در حوزه بهداشت و سلامت، امکان پذیر خواهد بود و تامین سلامتی مسئولیتی فردی ، همگانی و سازمانی است.

ابوالحسن گنخکی گفت: تامین سلامتی با ترویج و توسعه فرهنگ پیشگیری و بهداشت ، کم هزینه ، پایدار و دارای بازدهی بالاست و لازم است در این مسیر برنامه‌ریزی و به طور عملیاتی گام برداشت.

وی تاکید کرد: آموزش همگانی، جلب مشارکت فعال و ترغیب آحاد مردم برای اتخاذ رفتارهای بهداشتی در زندگی روزمره، زمینه‌های ارتقای سلامت را در جامعه افزایش می‌دهد.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟