به گزارش رکنا، اعضای کمپین "شورش علیه انقراض" قایقی را در یکی از چهارراه‌های مرکز شهر لندن قرار دادند و تمام خیابان‌های منتهی به این بخش مرکزی را مسدود کردند.
در جریان این اعتراض‌ها پلیس سه نفر را به ظن دست داشتن در شکستن درِ شیشه‌ای دفتر مرکزی شرکت نفتی شل در منطقه واترلو دستگیر کرد.
پلیس به کسانی که قصد رفت و آمد به لندن را دارند، توصیه کرده تا به دلیل شلوغی خیابان‌ها برای سفر خود زمان بیشتری در نظر بگیرند.
برنامه‌ریزان این تظاهرات مدعی شده‌اند که این اعتراض‌ها در ۸۰ شهر در ۳۳ کشور برگزار شده است.
به گزارش شبکه خبری بی‌بی‌سی، معترضان در لندن می‌گویند که تصمیم دارند در طول هفته به این کار خود ادامه دهند و راه‌بندان‌های متعددی را در اقصی نقاط پایتخت ایجاد کنند.
این گروه می‌گوید که برنامه آنان ایجاد توقف کامل در لندن به مدت دو هفته است و از دولت می‌خواهند که هرچه سریعتر اقدامات لازم را درباره تغییرات آب و هوایی انجام دهد.
از سال گذشته که این گروه ایجاد شد، اعضایش در اعتراض به سیاست‌های دولتی انگلیس در ارتباط با محیط زیست، پل‌ها را مسدود کردند و اقدامات اعتراضی دیگری نیز انجام دادند.
در حالی که برخی، این اقدامات را موثر می‌دانند منتقدان می‌گویند که ایجاد اختلالات غیرضروری موجب می‌شود تا پلیس انرژی و وقتش را در حالی که مشغله زیادی دارد، هدر دهد.
یکی از این معترضان می‌گوید: در حال حاضر بزرگترین تهدیدی که ما با آن روبرو هستیم، تغییرات آب و هوایی است.
در ماه نوامبر نیز این فعالان اقدام به مسدود کردن ساختمان‌های ادارات و شرکت‌های انرژی کردند و در جریان آن اعتراض‌ها ۸۵ نفر بازداشت شدند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟