مدیر مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد از جمع‌آوری و معدوم‌سازی بیش از 90 تن مواد غذایی فاسد و تاریخ گذشته در طی برنامه سلامت نوروزی در شهر یاسوج خبر داد. 

محسن مرادی اظهار کرد: طی بازدید کارشناسان و بازرسان بهداشت محیط از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی از آغاز برنامه سلامت نوروزی(20 اسفند سال گذشته ) تا پایان طرح(20 فروردین سالجاری) مقدار 92 تن و 206 کیلوگرم مواد غذایی فاسد، جمع‌آوری و معدوم گشت.

مدیر مرکز بهداشت شهرستان بویراحمد افزود: نظارت واحد بهداشت محیط به منظور آسایش و رفاه حال شهروندان و به صورت شبانه روزی با هدف حفظ و ارتقای سطح سلامت جامعه انجام می‌گیرد.

مرادی اظهار داشت: در طرح سلامت نوروز 98، 816 مورد اخطاریه بهداشتی صادر و 157 نفر از متخلفان بهداشتی به مراجع قضایی معرفی شدند و همچنین 32 امکنه متخلف در زمینه بهداشت پلمپ شد.

وی خاطرنشان کرد: مردم می‌توانند تخلفات بهداشتی را به سامانه "۱۹۰" اطلاع دهند، برخورد با متخلفان بر اساس قانون و در ابتدا اخطار، معرفی به مراجع قضایی و در صورت نیاز همزمان با اخطار، تعطیلی موقت و پلمب نیز داده می‌شود.

کارشناس مسئول بهداشت محیط شهرستان بویراحمد در ادامه اذعان داشت: در نوروز 1398 کارشناسان و بازرسان بهداشت محیط در اجرای این طرح 5 هزار و 302 مورد بازدید از اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی 786 مورد بازدید از سامانه های آبرسانی شهری و روستایی انجام دادند.

اعظم اکبری اضافه کرد: در این بازه زمانی 318 نمونه برداری از آب آشامیدنی، تعداد 7 هزار و 216 کلرسنجی آب آشامیدنی، 4 هزار و 144 مورد سنجش پرتابل مواد غذایی و 440 کارت بهداشت انجام شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟