محمدحسین مسلمی امروز اظهار کرد: بیش از ۳ تن گوشت مرغ فاسد در شهرستان مینودشت ضبط و معدوم شد.

وی تصریح کرد: بیش از ۳ تن گوشت مرغ با درجه فساد بالا و تغییرات ظاهری شدید توسط کارشناسان نظارت بر بهداشت عمومی اداره دامپزشکی مینودشت ضبط شد و سریعا نسبت به معدوم‌سازی آن اقدامات لازم صورت گرفت.

معاون سلامت اداره‌ کل دامپزشکی استان گلستان با بیان اینکه تاکنون آلودگی دامی در مناطق سیل‌زده استان مشاهده نشده است از مردم این منطقه خواست تا از دست زدن به لاشه دام‌های تلف شده پرهیز کنند.

مسلمی با شاره به اینکه امکان انتقال بیماری مشترک بین انسان و حیوان وجود دارد، افزود: احتمال انتقال بیماری شاربن و کزاز از طریق لاشه حیوانات تلف شده وجود دارد و این توصیه‌ها برای سلامت مردم مورد تاکید است.

وی با بیان اینکه تیم‌های دامپزشکی در نقاط مختلف سیل‌زده استان حضور دارند، گفت: باید پس از مشاهده لاشه دام در این مناطق سریعا نسبت به دفن بهداشتی آن اقدام شود.

این مقام مسوول از انجام عملیات نظارت و پایش تیم‌های دامپزشکی در شهرستان‌های آق قلا و گمیشان خبر داد و گفت: تاکنون لاشه 150 هزار قطعه طیور و 2 هزار و 566 راس دام در مناطق سیل زده استان به صورت بهداشتی مدفون شد.

مسلمی با اشاره به مراحل پایانی سالم‌سازی محیط در مناطق سیل‌زده گنبدکاووس ابراز کرد: سالم‌سازی مناطق سیل‌زده آق‌قلا و گمیشان پس از فروکش شدن کامل آبگرفتگی انجام خواهد گرفت.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟