به گزارش رکنا، محسن پورسیدآقایی در مراسم بهره‌برداری از ٧.٥ کیلومترِ بخش شمالی خط ٧ مترو که در محل ایستگاه هلال‌احمر برگزار شد گفت: خوشحالم که در پایان سال ٩٧، سالی که با همت شهرداری تهران تغییر اساسی در طرح ترافیک ٣٨ ساله تهران داده شد اعلام کنم طی اجرای این طرح ٢٢ درصد کاهش ورود خودرو‌ها را به محدوده‌ی طرح ترافیک شاهد بوده‌ایم.

معاون شهردار تهران به نقش معاینه فنی در کاهش آلایندگی ناشی از خودرو‌ها اشاره و تصریح کرد: اجرای طرح کاهش و برخورد با خودرو‌های دودزا نیز سبب شد پس از سالیان بسیار امسال به برکت نزولات آسمانی و اجرای دو طرح فوق، شهروندان تهران روز‌های پاک را تجربه کردند.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران با اشاره به تکمیل خطوط ٦ و ٧ مترو طی سال آینده گفت: با بهره‌برداری کامل از این خطوط، حلقه‌ی متروی پایتخت به اتمام خواهد رسید، اما مطالعه و طراحی ٤ خط جدید متروی پایتخت در دست اقدام است.

پورسیدآقایی تصریح کرد: مترو تهران باید پوشش کاملی از حمل‌ونقل پاک و ایمن را در شهر تهران داشته باشد تا اثربخشی مترو بیش‌ازپیش در جابه‌جایی روزانه شهروندان مشخص شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟