به گزارش رکنا، حسین توکلی درباره آخرین مهلت ثبت نام در کنکور سراسری گفت: ثبت نام کنکور سراسری سال ۹۸ برای پذیرش دانشجو در رشته‌های با آزمون و دوره‌های روزانه، شبانه، نیمه حضوری، مجازی، پردیس‌های خودگردان دانشگاه‌ها، دانشگاه پیام نور، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی، ظرفیت مازاد دانشگاه‌ها و رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی انجام می‌شود.

وی گفت: ثبت نام کنکور سراسری ۹۸ از چهارشنبه ۲۴ بهمن از طریق سایت سازمان سنجش آغاز شد و دوشنبه ۶ اسفند پایان یافت. بر اساس آمار اولیه تعداد یک میلیون و ۷۶ هزار و ۶۵۷ نفر در این آزمون ثبت نام کرده‌اند.

مشاور عالی سازمان سنجش افزود: به منظور مساعدت با داوطلبانی که در مهلت تعیین شده موفق به دریافت سوابق تحصیلی نشده‌اند و یا به هر دلیل دیگر موفق به ثبت نام در کنکور ۹۸ نشده‌اند مهلت مجدد در نظر گرفته شد و داوطلبان تا ساعت ۲۴ امروز چهارشنبه ۲۲ اسفند فرصت دارند در این آزمون ثبت نام کنند.

وی افزود: همچنین اطلاعات ثبت نامی یک میلیون و ۷۶ هزار و ۶۵۷ نفر ثبت نام کننده در آزمون نیز بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفته است و داوطلبان می‌توانند در صورت نیاز فرم ثبت نام خود را ویرایش کنند.

توکلی گفت: تا امروز چهارشنبه ۲۲ اسفند ۹۷ تعداد ۲۱ هزار و ۴۷۵ نفر در مهلت مجدد کنکور ثبت نام کرده‌اند.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: دفترچه راهنمای ثبت نام و اطلاعیه سازمان سنجش از سه شنبه ۷ اسفندماه در سایت سازمان سنجش منتشر شده است و متقاضیان، ضرورت دارد در مهلت در نظر گرفته شده و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنما با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org نسبت به ثبت نام در کنکور ۹۸ اقدام کنند.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه برای داوطلبان آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ با توجه به نوع نظام آموزشی دو نوع سوال متفاوت تهیه و در جلسه آزمون تحویل خواهد شد. ۱- برای داوطلبان نظام آموزشی جدید ۶-۳-۳ (دانش آموزان فعلی نظام جدید پایه دوازدهم) یک نوع سوال و ۲- نظام آموزشی سالی واحدی (دارنده پیش‌دانشگاهی) و ترمی واحدی (دارنده پیش‌دانشگاهی) و نظام قدیم یک نوع سوال.

توکلی تاکید کرد: داوطلبان ضرورت دارد ضمن بررسی نظام آموزشی خود در تقاضانامه ثبت‌نام، در صورتی که در این خصوص مرتکب اشتباه شده‌اند تا ۲۲ اسفند ۹۷ نسبت به اصلاح و ویرایش نظام آموزشی خود اقدام کنند. در غیر این صورت مسئولیت این موضوع به عهده شخص داوطلب خواهد بود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟