به گزارش رکنا، سردار کمال هادیان‌فر صبح امروز در همایش سراسری «همیاران پلیس» در جمع خبرنگاران اظهار داشت : نقش همیاران پلیس بیش از ۱۸ درصد در کاهش تصادفات مؤثر بوده است.

وی افزود: یعنی در طول ۱۳ سال از سال ۸۴ تاکنون که در کشور بیش از ۴۰۰۰ نفر همیار پلیس در جاده داشتیم، امروز تعداد همیاران ما به بیش از ۱۴ هزار همیار رسیده است.

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: امروز در کشور بیش از ۱۰ میلیون، همیار و ۸۰۰ هزار نفر پلیس‌یار راهور داریم که پلیس راهور ناجا را همراهی می‌کنند.

سردار هادیانفر ادامه داد: متأسفانه در نوروز ۹۷، بیش از ۱۳۰۰ کشته بر اثر تصادفات جاده‌ای کشور داشته‌ایم که نسبت به سال گذشته، تقریباً ۱۸.۵ درصد افزایش داشته است.

رئیس پلیس راهور ناجا اظهار کرد: عمده علت تصادفات، عدم توجه به جلو، سرعت و سبقت غیرمجاز، خواب‌آلودگی و خستگی رانندگان بوده است که در راستای کاهش تصادفاتی که عاملشان این عوامل است، ما مکرراً توصیه می‌کنیم به نکات ایمنی و راهنمایی و رانندگی دقت کنند.

وی با اعلام اینکه بیش از ۱۳۰۰ کشته بر اثر تصادفات جاده‌ای کشور داشته‌ایم خاطر نشان کرد :در جلساتی که با وزیر راه در ناجا برگزار شده، برنامه‌های بسیار جدی برای کاهش نقاط حادثه‌خیز جاده‌ها و شهر‌ها در نظر گرفته شده و امیدواریم تا قبل از شروع سال جدید، این نقاط به حداکثر ممکن برسد، ولی ما معتقد هستیم که اصلی‌ترین عامل تصادف، عامل انسانی است یعنی اگر راننده از سرعت مطمئنه استفاده کند، شتاب در حرکت نداشته باشد، به روبرویش، توجه و قوانین را رعایت کند، تصادفات کاهش چشمگیری خواهد داشت.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟