به گزارش رکنا، علی‌اصغر مجد شامگاه شنبه در جلسه بررسی مشکلات واحدهای آموزشی مدارس امیرآباد دامغان با حضور مسئولان به میزبانی فرمانداری این شهرستان بابیان اینکه مجموعاً ۱۸۶ کلاس درس در دامغان غیر مقاوم محسوب می‌شوند که ایمن‌سازی آن‌ها نیازمند اعتبارات لازم است، تأکید کرد: در منطقه‌ای مانند امیرآباد متأسفانه ۵۵ درصد کل مدارس تخریبی محسوب می‌شوند که این امر نیازمند رسیدگی فوری است.

وی افزود: اختصاص ۵۶ میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات سفر ریاست جمهوری به امر نوسازی مدارس در استان سمنان یک خبر خوش برای مردم بود که امیدواریم بتوانیم در راستای تکمیل مدارس خیر ساز، کلاس آموزشی و تأمین گرمایش مدارس دامغان سهم خوبی را جذب کنیم.

فرماندار دامغان از وجود ۱۴۰ آموزشگاه تحصیلی در این شهرستان خبر داد و گفت: از این تعداد ۱۰۵ مدرسه در دامغان و ۳۵ آموزشگاه در شهر امیریه فعال است که مجموعاً ۱۴ هزار و ۲۱۳ دانش‌آموز در آن‌ها مشغول به تحصیل هستند.

مجد در دیگر بخش سخنان خود با بیان اینکه احداث مدرسه در مسکن مهر از اولویت‌های دامغان است، ابراز کرد: با توجه به وجود جمعیت بالای دانش آموزی شهرستان به خصوص در مناطق مسکن مهر، می‌بایست کمبود مدرسه برطرف شود.

در این نشست درباره راهکارهای مقاوم‌سازی مدارس روستایی نیز بحث و تبادل نظر شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟