به گزارش رکنا، علیرضا نخعی روز دوشنبه در این باره اظهار داشت: پراکندگی بیش از حد، فقر اقتصادی و فرهنگی خانواده ها از دلایل عمده وجود کودکان بازمانده از تحصیل در سیستان و بلوچستان است.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش همه ساله با اجرای طرح شناسایی و جذب کودکان لازم التعلیم بازمانده که با همکاری مدیران، معتمدان محلی و شوراهای اسلامی انجام می شود سعی در جذب تمام کودکان داشته تا شرایط ادامه تحصیل را برای آنان فراهم کند.

مدیرکل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: 160 هزار کودک بازمانده از تحصیل از سال 92 تاکنون جذب کلاس های درس شده اند به طوریکه تعداد دانش آموزان استان از 530 هزار نفر با برنامه ریزی و تدابیر مختلف از جمله تهیه و تدوین پروژه عدالت آموزشی هم اینک به 740 هزار نفر رسیده است.

وی افزود: این امر نشان دهنده آنست که آموزش و پرورش تلاش های زیادی انجام داده تا مبادی بیسوادی بسته شود و دانش آموزان در کلاس درس حاضر شوند.

نخعی بیان کرد: هزار و 200 کلاس درس از سال 92 تاکنون برای جذب بازماندگان تحصیل سیستان و بلوچستان ساخته شده است.

وی گفت: همچنین توسعه طرح روستا مرکزی و پرداخت هزینه سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان با استفاده از 820 دستگاه خودرو برای رفت و آمد 18 هزار و 618 دانش آموز با اعتبار 794 میلیون تومان در ماه و توسعه آموزش به کمک بخش غیر دولتی در قالب خرید خدمات آموزشی با هدف تامین نیروی انسانی متخصص از دیگر اقدامات آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان برای انسداد مبادی بیسوادی بوده است.

740 هزار دانش آموز سیستان و بلوچستان در سال تحصیلی 97 -98 در 6 هزار و 600 مدرسه در حال تحصیل هستند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟