به گزارش رکنا، استاندار تهران پس از پایان جلسه کمیسیون ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران در جمع خبرنگاران گفت: خوشبختانه کار مبارزه با قاچاق به صورت جدی آغاز شده است، اما اگر استمرار نداشته باشد و آن را جدی نگیریم، به نتیجه مطلوب نخواهیم رسید.

وی با اشاره به اینکه برای افزایش اثربخشی فعالیت‌ها در حوزه مبارزه با قاچاق باید مواردی را رعایت کنیم، گفت: آگاهی بخشی به مردم یکی از موارد مهمی است که در زمینه قاچاق باید انجام شود که مسئولیت اصلی آن بر دوش رسانه هاست.

وی افزود: ۵۰ درصد از کار برخورد با متخلفان مربوط به حضور مناسب در صحنه است و نیمی دیگر از کار به جدیت، استمرار و پیگیری پس از برخورد و نظارت برمی گردد.

افزایش ساعات نظارت و همچنین افزایش تیم‌های بازرسی از دیگر مواردی بود که بندپی به آن اشاره کرد و گفت: برخوردها به خصوص با متخلفان عرضه و فروش پوشاک قاچاق نباید به ساعات اداری محدود شود، چرا که فروشگاه های عرضه کننده پوشاک قاچاق بیشتر در شب و پس از ساعات اداری دستگاه های نظارتی فعالیت می کنند.

استاندار تهران با اشاره به نقش خطیر تعزیرات حکومتی استان تهران گفت: تعزیرات باید حکم‌های مربوط به بخش قاچاق را با سرعت و قدرت بیشتری صادر کند. بندپی در این خصوص پیشنهاد داد تا یک شعبه ویژه برای رسیدگی به تخلفات بخش پوشاک قاچاق در تعزیرات حکومتی استان تهران دایر شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟