به گزارش رکنا، زهرا صدراعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران با بیان اینکه باید به حیوانات توجه کرد، گفت: آن‌ها هم بخشی از محیط زیست هستند و باید حقوقشان رعایت شود.

وی افزود: حیوانات در اکوسیستم طبیعی زندگی می‌کنند و بخشی از آن هستند و رعایت نکردن حقوقشان می‌تواند به این اکوسیستم آسیب جدی بزند.

رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران با بیان اینکه در این چرخه حیات هر موجودی برای هدفی خاص آفریده شده است و در ارتباط با موجودی دیگر می‌تواند نقش آفرینی کند، اظهار کرد: نکته‌ای که وجود دارد این است که زندگی شهری و شهرنشینی امروز اقتضائات خود را دارد و باید ضوابط و الزامات زندگی شهری رعایت شود.

صدراعظم نوری با بیان اینکه در گذشته به دلیل بزرگ بودن حیات خانه‌ها مردم حیوانات مختلفی را نگهداری و بعضی اوقات به عنوان نگهبان از آن‌ها استفاده می‌کردند، افزود: برای نمونه سگ به عنوان حیوانی وفادار در یک خانه بزرگ حافظ مالک و صاحب خانه بود.

رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران با بیان اینکه این کار در گذشته اقدامی پسندیده بود، گفت: امروزه که زندگی در خانه‌های آپارتمانی در جریان است و مالکین مختلف در یک مجتمع سکونت دارند نگهداری این نوع حیوانات یک کار غیر محیط زیستی و جفای در حق حیوانات است.

وی با بیان اینکه در عرصه‌های عمومی مانند پارک‌ها و معابر شهری شاهد حضور حیوانات هستیم، تصریح کرد: این اماکن فضا‌های عمومی هستند و باید رعایت حقوق شهروندان در نظر گرفته شود.

صدراعظم نوری با اشاره به اینکه نباید حیوانی را که جایش در طبیعت است اسیر کرد و قلاده به گردن آن انداخت، ادامه داد: نباید با آوردن آن‌ها به فضا‌های عمومی ایجاد ترس و وحشت کرد.

رئیس کمیسیون سلامت و محیط زیست شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه همه شهروندان با حیوانات زندگی نمی‌کنند، خاطرنشان کرد: بار‌ها شاهد بودم که آوردن حیوانات به مکان‌های عمومی برای کسانی که می‌خواستند از فضای سبز استفاده کنند ایجاد ترس کرده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟