به گزارش رکنا، بهنام سعیدی روز شنبه که با اعلام این مطلب، اظهار داشت: سامانه ای بارشی فردا یکشنبه از غرب وارد کش ورود این سامانه ابرهای بارش برف و باران در دامنه های جنوبی البرز مرکزی فعال خواهند شد.

وی ادامه داد: با ورود این سامانه بارشی استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، لرستان، چهار محال و بختیاری، ایلام، شمال خوزستان، زنجان، قزوین، البرز و شمال تهران درگیر بارش برف و باران و وزش باد خواهند شد.

معاون پیش بینی و پیشگیری سازمان مدیریت بحران کشور اضافه کرد: همچنین با ورود این سامانه بارشی در استان های واقع در جنوب غرب کشور آبگرفتگی معابر عمومی و بالا آمدن آب رودخانه ها پیش بینی می شود؛ از این رو از هموطنان ساکن در این استان ها در خواست می شود برای کاهش خطرات رعایت نکات ایمنی را در نظر داشته باشند.

سعیدی به تمام هموطنان به ویژه مسافران زمستانی توصیه کرده که هنگام تردد در این مناطق ضمن همراه داشتن تجهیزات زمستانی، احتیاط لازم برای جلوگیری از خسارات احتمالی را به عمل آورند و از تردد و توقف در کنار رودخانه ها و مسیل ها خودداری کنند.

سازمان مدیریت بحران کشور یک سازمان هماهنگ ‌کننده، سیاستگذار، هدایت ‌کننده و نظارت‌ کننده بر ایجاد آمادگی و مقابله در مقابل انواع حوادث است.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

آیا این خبر مفید بود؟