«کوروش محمودیان»، فرماندار گیلانغرب در جلسه ستاد مدیریت بحران این شهرستان افزود: خسارت‌هایی به واحدهای مسکونی غیرمقاوم این شهرستان و واحدهای دامی وارد شده است. از ابتدای وقوع زلزله 27 مراجعه‌کننده به بیمارستان داشتیم که بیشتر آنان به صورت سرپایی مداوا شدند. مصدومان بجز دو مورد ارجاعی به علت شکستگی دست و بینی، از مراکز درمانی مرخص شدند.

محمودیان ادامه داد: براساس تصمیم اتخاذ شده مدارس و دانشگاه‌های شهرستان گیلانغرب جز دانش‌آموزان و دانشجویانی که امتحان نهایی کشوری دارند، دیروز تعطیل اعلام شد. به گفته وی کار بررسی خسارت وارده به برخی مدارس هم دیروز با حضور مدیرکل آموزش و پرورش و مدیر سازمان توسعه و تجهیز مدارس استان کرمانشاه در گیلانغرب انجام شد.

فرماندار گیلانغرب درباره کدورت آب شرب شهر، گفت: آب شرب این شهرکه دچار کدورت بالا شده در حال تصفیه است تا مشکلی برای شهروندان به وجود نیاید و در روستاهای کانون زلزله نیز فعلاً از آب ذخیره شده مخازن استفاده می‌شود و تمهیدات لازم برای رفع کدورت و آبرسانی به روستاها هم اندیشیده شده و هم‌اکنون مشکلی وجود ندارد. در همین حال، گزارش‌های رسمی حاکی است به‌دنبال این زلزله، توزیع سوخت و شبکه‌های گاز و برق با مشکل چندانی روبه‌رو نشد و گروه‌های کارشناسی نیز در منطقه حضور پیدا کردند. «مجید بوجارزاده»، سخنگوی شرکت ملی گاز ایران نیز اعلام کرد: تأسیسات گازی و شبکه‌های تغذیه و توزیع در پی وقوع این زمین لرزه آسیبی ندیده و گازرسانی در این منطقه بی‌‌وقفه ادامه دارد. بوجارزاده از مشترکان گاز کرمانشاه خواست، وسایل گازسوز و دودکش‌های خود را کنترل کنند.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

آیا این خبر مفید بود؟