به گزارش رکنا، محمد عبده زاده افزود: اینکه همه بانک های ایرانی تحت فهرست تحریم ها قرار گرفتند، تامین غذا و دارو را تحت تاثیر قرار داده است بنابراین لازم است که بانک های خاصی برای تامین دارو مشخص شوند.

وی اضافه کرد: مشخص شدن بانک های خاصی در ایران برای تامین دارو یک طرف قضیه است و لازم است بانک هایی در اروپا، کره جنوبی، ژاپن، ترکیه و تمام کشورهایی که با آنها معاملات دارویی داریم، از تحریم آزاد شوند تا پولی را که از ایران حواله می شود را بپذیرند و به شرکت های دارویی انتقال دهند.

وی اظهار امیدواری کرد که به زودی فهرست بانک های ایرانی که از تحریم خارج می شوند، اعلام شود تا کار تامین دارو بدون مشکل انجام شود.

مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو تاکید کرد: هنگامی که گفته می شود «دارو تحریم نیست» به آن معنا است که راه ها برای تامین دارو باز باشد بنابراین این گفته دروغ محض است.

عبده زاده در پاسخ به سوال مبنی بر امکان تبادل نفت با دارو نیز گفت: این فرآیند تهاتر ( تبادل کالا با کالا به صورت پایاپای) خوانده می شود اما موضوع این است که بحث اقتصاد تمام کشور است و این موضوع فقط محدود به دارو نمی شود بلکه غذا هم هست و در حال حاضر بانک مرکزی و وزارت امورخارجه در تلاش هستند تا بانک های قبلی برای انجام مبادلات مالی، فعال بمانند یا بانک های جدیدی در این زمینه معرفی شود.

وی افزود: باید منتظر اخباری باشیم که از دولت خواهد رسید بنابراین باید صبر کنیم تا موانع بانکی برطرف شود.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

آیا این خبر مفید بود؟