کدخبر: 449922 ارسال پرینت 20

رکنا: سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: افرادی که کارت هوشمند ملی آنها تا قبل از 29 اسفند سال 96 صادر شده بود و برای دریافت آن مراجعه نکردند، سریال کارت ملی قبلی آنها باطل شده و باید برای دریافت کارت جدید خود مراجعه کنند.

به گزارش رکنا، سیف الله ابوترابی افزود: این افراد که مدت هاست کارت هوشمند ملی آنها صادر شده است و متاسفانه برای دریافت آن مراجعه نکرده اند سریال کارت آنها برای گرفتن خدمات باطل شده است و باید هرچه زود تر برای دریافت کارت خود به دفاتر پیشخوانی که اقدام به ثبت نام کرده اند، مراجعه کنند.

وی خاطر نشان کرد: همچنین تمام افرادی که امسال درخواست کارت هوشمند ملی کرده و مرحله تکمیل ثبت نام را انجام داده اند، می توانند بر اساس اصلاحات انجام شده، کارت خود را دریافت کنند.

وی اضافه کرد: برای تمدید مهلت دریافت این کارت ها برنامه ای نداریم و افرادی که فاقد کارت هوشمند ملی هستند، باید هر چه زودتر برای دریافت کارت هوشمند ملی اقدام کنند و این زمان را به پایان سال موکول نکنند.

ابوترابی ادامه داد: 12 تا 15 میلیون نفر در نوبت گرفتن کارت هوشمند ملی هستند که هنوز کارت خود را دریافت نکرده اند. بیش از 190 دستگاه به صورت برخط و همچنین 200 هزار نقطه با پایگاه اطلاعات جمعیتی سازمان ثبت احوال در ارتباط هستند که استعلام های هویتی را از این طریق دریافت می کنند.

سخنگوی سازمان ثبت احوال گفت: تاکنون بیش از 47 میلیون و 500هزار نفر مرحله تکمیل ثبت نام کارت هوشمند ملی را انجام داده اند و برای 44 میلیون و 500 هزار نفر کارت صادر شده است و از این تعداد تاکنون کارت های بیش از 44 میلیون نفر ارسال شده است تا متقاضیان آن را تحویل بگیرند.

وی ادامه داد: هزینه صدور کارت هوشمند ثابت است؛ 20 هزار تومان واریزی به خزانه و 11 هزار تومان بابت تصویربرداری، اسکن انگشت و تحویل کارت است و دریافت بیش از این مبلغ تخلف محسوب می شود.

صدور کارت هوشمند.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها