به گزارش رکنا، از مردم خواست هرگونه تماس یا مراجعه به بیمه شدگان و مستمری بگیران در این خصوص را با تماس با شماره تلفن 1420 (مرکز ارتباطات مردمی سازمان تامین اجتماعی) گزارش دهند.

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه اخیرا برخی با مراجعه به منازل مردم یا تماس با آنها به بهانه فروش کارت سلامت الکترونیک کلاهبرداری Fraud می کنند، این هشدارها به مردم به ویژه بیمه شدگان و مستمری بگیران داده می شود که نسبت به این موضوع هوشیار باشند.

تقی پور با تاکید بر اینکه سازمان تامین اجتماعی هیچ گونه کارت هوشمند سلامت ارائه نکرده است و برنامه ای هم در این زمینه ندارد، گفت: نحوه ارائه خدمات درمانی به بیمه شدگان و مستمری بگیران در مراکز درمانی ملکی و دولتی و دانشگاهی مشخص است.

وی تصریح کرد: بیمه شدگان در مراجعه به مراکز ملکی فقط با ارائه کد ملی و بدون نیاز به دفترچه، خدمات را دریافت می کنند و مراکز درمانی دانشگاهی و دولتی، خدمات را به بیمه شدگان با ارائه دفترچه بیمه این سازمان ارائه می کنند و کارت هوشمند سلامت مطرح نیست.

تقی پور تصریح کرد: این موضوع توسط نهادهای قانونی سازمان تامین اجتماعی نیز در حال پیگیری است.

مشاور مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: هرگونه اخبار و اطلاعیه های مرتبط با این سازمان توسط سایت سازمان تامین اجتماعی و رسانه های گروهی به اطلاع بیمه شدگان و مستمری بگیران رسانده می شود و آنها برای دریافت اطلاعات و اخبار فقط به کانال های اطلاع رسانی معتبر مراجعه کنند.

سازمان تامین اجتماعی 42 میلیون بیمه شده و مستمری بگیر دارد که 18 نوع خدمت به این افراد ارائه می دهد.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

آیا این خبر مفید بود؟