عصر امروز (دوشنبه) گروهی از تشکلهای مردمی و معلولان در چهار راه ولیعصر(عج) تجمع کردند تا از این طریق خواسته خود مبنی بر برچیده شدن نرده های چهاراه ولی‌عصر را به گوش مسئولین برسانند.

از سال 92 که زیرگذر چهارراه ولی‌عصر ساخته شد و در حریم این چهارراه حصار کشیده شد، این اولین بار است که گروهی از شهروندان از طریق تجمع نسبت به وجود این نرده ها اعتراض کرده اند.

معاونت ترافیک شهرداری تهران دو شب پیش اقدام به برچیدن این نرده ها کرد که روز بعد به دلیل مخالفت پلیس Police دوباره این نرده به جای خود بازگشتند.

حجت نظری عضو شورای شهر تهران هم که به طور ناگهانی در این محل حاضر شده بود، در جمع خبرنگاران حضور یافت و در خصوص گفت: من حدود یک ساعت قبل، از این مراسم مطلع شدم و سپس در اینجا حضور پیدا کردم.

عضو شورای شهر تهران در خصوص علت این تجمع و تقارن آن با روز جهانی معلولان گفت: این تجمع به خاطر مشکلات بوجود آمده برای معلولان برگزار شده است، چرا که بزرگترین مشکل در ضلع شرقی در چهارراه ولی عصر وجود دارد و متاسفانه تردد برای افراد کهنسال و معلول مشکل شده است.

وی با تاکید بر اینکه این مشکل باید با همکاری پلیس راهور و مدیریت شهری حل شود، اظهار کرد: شهر باید انسان‌محور باشد و ما نباید شهر را خودرومحور کنیم.

وی افزود: اجرای این طرح برای بسیاری از سالمند و معلول شهروندان مشکلات فراوانی را ایجاد کرده است و امیدواریم که هر چه سریعتر این مشکلات بر طرف شود.

وی با بیان اینکه از یک سال قبل اقداماتی جهت گشایش این مسیر آغاز شده است، گفت: در صورتی که موفق نشویم این نرده‌ها را برچینیم باید تدابیر دیگری به کار بسته شود که از آن جمله می‌توان به استفاده از آسانسور اشاره کرد.

نظری با بیان اینکه راه دیگری وجود دارد تا معلولین بدون مشکل تردد کنند، گفت: می توان با برداشتن نرده‌ها از این تقاطع چراغ راهنمایی برای تردد عابرین پیش‌بینی کرد.

نظری در خصوص سرنوشت نرده های چهاراه ولی عصر اظهار کرد: در این خصوص باید مطالعات کارشناسی انجام شود و از سویی دیگر نیازمند همکاری‌های لازم با پلیس راهور هستیم.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

آیا این خبر مفید بود؟