به گزارش رکنا، انوشیروان محسنی بندپی در حاشیه مراسم روز جهانی معلولان اظهار داشت: قانون Law سه درصدی همه دستگا‌ه‌ها را ملزم کرده است که از معلولان استخدام داشته باشند. پس از ابلاغ قانون اگر معلولی نمی‌تواند به کلاس برود سازمان‌ها مکلف هستند از معلولان استخدام کنند و اگر استخدام صورت نگیرد و قانون اجرایی نشود قانون قضایی مجازات اسلامی برکنار شده و جریمه نقدی می‌شوند.

وی ادامه داد: برای تمام معلولان دوره‌های آموزش‌ها و مهارت‌های متناسب با شرایط ویژه‌ی آنان برگزار می‌شود. بحث قرار گرفتن تعهدات بسته بیمه پایه برای اوتیسم Autism هم در نظر گرفته شده است که این به نوبه خود دستاورد بزرگی است.

بندپی ادامه داد: قانون حمایت مالی پس از تصویب بودجه ۹۷ اجرا شده و پس از تصویب ۲۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده و تخصیص صورت گرفته است .

وی گفت: یکی از مواردی که باید اذعان شود و خیلی جای کار دارد همین مناسب سازی فضلا است؛ اولین بند کنواسیون حمایت از معلولان مناسب سازی است و ۲۵ امتیاز به سازمان‌ها برای مناسب سازی فضا که مورد نیاز برای معلولان در نظر گرفته شده است تعلق می گیرد. متاسفانه در بحث مناسب سازی محل های عبور و مرور چنان که باید درست عمل نکرده ایم .

رییس سازمان بهزیستی گفت: سامانه‌ای در نظر گرفته شده است که بتوانیم نیازمندان و معلولان را شناسایی کنیم و آنهایی که کمتر از ۳ میلیون تومان حقوق می‌گیرند می توانند با مراجعه به این سامانه از بسته های حمایتی استفاده کنند .

وی اضافه کرد: تقریبا ۱۴ استان تا اجرایی شدن پرونده الکترونیکی مانده است و تا پایان آذر ماه تمام بیمه شدگان تامین اجتماعی پرونده الکترونیکی سلامت را دریافت می کنند.

بندپی گفت: با بیمه سلامت می‌خواهیم اطلاعات را به اشتراک بگذاریم و بتوانیم از اطلاعات استفاده کنیم. قبلا تفاهم نامه تصویب شده بود، ولی درحال حاضر در دست اجرا است این قانون باعث می‌شود افراد دارای دو دفترچه حذف شوند و خدمات بهتری به بیمه شده گان ارایه شود .

وی افزود: تمامی مستمری بگیران تامین اجتماعی و بیمه شدگان مانند تمام اقشار که درآمد پایین‌تر از ۳ میلیون تومان دارند مشمول سبد کالا و سید حمایتی ۲۰۰ هزار تومانی می‌شوند.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

آیا این خبر مفید بود؟