محسن علیمردانی در ارتباط با نزدیک شدن به زمان اجرای قانون Law منع به کار گیری بازنشستگان اظهار کرد: مواردی که در این قانون دیده شده است ضمانت اجرایی بالایی دارد ، خیلی از بازنشستگان با اجرایی شدن این قانون باید از مشاغل دولتی کنار بروند.

وی ادامه داد: به نظر من ورود دیوان محاسبات و دستگاه های ناظر بر این قانون با توجه به حساسیت‌های مردمی کاری کرده تا به نسبت قوانین دیگر، قانون منع به کارگیری بازنشستگان بهتر و سریع ‌تر اجرایی شود.

این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: امیدوارم با دقیق اجرا شدن قانون منع به کارگیری بازنشستگان شاهد استفاده صحیح از ظرفیت جوانان باشیم.

وی در بخش دیگری از این گفت‌و گو ابراز عقیده کرد: نگاه من این است که کلا در کشور قوانین خوبی ‌نوشته شده، اسناد بالادستی ما هم دقیق و درست نوشته شده است. وقتی من سند چشم انداز را مطالعه می کردم به این نتیجه رسیدم ما در بخش اجرا مشکل داریم در حالی که در حوزه نوشتن قانون، توانایی بالایی داریم.

علیمردانی تصریح کرد: من خیلی از دولت‌ها را دیدم که به اسناد بالادستی اعتنایی نداشتند، مگر در جایی که مجبور بوده باشند. دولت های ما اکثرا سلیقه‌ای عمل کردند و مشکلات امروز ما در اجرای قوانین همین موضوع است. به طور مثال یکی از برنامه‌های خوبی که داشتیم کاهش حجم دولت‌ها بود اما الان که این موضوع را رصد می کنیم می‌بینیم که با وجو دقیق نوشته شدن قانون درست اجرا نشده است.

وی ادامه داد: باید مسیر را به سمت اجرایی شدن قوانین پیش ببریم. برنامه‌هایی که به عنوان سند بالا دستی نوشته می‌شود را باید در حوزه اجرا رصد کنیم.

این نماینده سابق مجلس سپس گفت: در خیلی از پیشرفت‌های علمی مثل هسته‌ای و نظامی نقش جوانان برجسته بوده است، همان‌طور که در پیروزی انقلاب هم حضور جوانان بی‌بدیل بوده است. اگر این قانون درست اجرا شود با توجهه به توانایی و شجاعت جوانان شرایط کشور بهتر می‌شود.

وی افزود: در شرایط فعلی می توان پیش‌بینی کرد با بها دادن به جوانان وضعیت کشور تغییر خواهد کرد همان‌طور که کشورهایی مثل کانادا با جوان‌گرایی شرایط کشور خود را بهبود بخشیدند.

این فعال سیاسی با اشاره به ضرورت استفاد از نیروهای باتجریه در کنار نیروهای جوان گفت: بازنشستگان تجارب خوبی دارند، اگر به عنوان مشاور از آنان استفاده کنیم می توانیم کنار نیروی جوانان با سرعت بیش‌تری امور کشور را پیش ببریم.

وی در پایان گفت: ان‌شاءالله با اجرا شدن دقیق این قانون شاهد تحولات مهمی در عرصه مدیریت خواهیم بود.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

آیا این خبر مفید بود؟