میرحمایت میرزاده، در برنامه تلویزیونی پرسشگر به که با موضوع چالش های دانشگاه گرایی شب گذشته روی آنتن رفت، درباره بیماری دانشگاه گرایی گفت: همه اجزای سیستم در کاری که باید انجام دهند باید احساس مسئولیت کنند و اگر قرار باشد دنبال مقصر بگردیم همه اجزا مقصرند.

وی افزود: مثلا در همین صداوسیما چقدر درباره نفرات برتر تبلیغ می‌شود؟ یا جلوی دانشگاه تهران چقدر روی در و دیوار تبلیغ است؟ در فیلم و سریال ها چقدر به کسانی که مهارت آموزند نقش مثبت می‌دهند و چقدر به کسی که پزشک Doctor و مهندس است.

میرزاده درباره وجود قوانین در این باره گفت: آیا شما تصور می‌کنید مشکل از قانون Law است ما در کشورمان حداقل می‌توانیم بگوییم کمبود قانون نداریم. برای نجاری و کشاورزی و... تولید لازم نیست مدرک داشته باشیم اما ما مدرک گرایی را به جایی رساندیم که همه مشاغل نیازمند مدرک باشند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، راهکارهای حل بیماری مدرک گرایی اظهار کرد: هنرستان های کاردانش تخصص گرایی را دنبال می کنند و تکنسین و کارگر ماهر تربیت می کنند. تقاضا داریم تا صاحبنظران اگر در قانونگذاری و نظارت مجلس در این حیطه نظری دارند به ما اعلام کنند و به جای کلی گویی به صورت مستند موارد را به کمیسیون ارائه کنند.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

آیا این خبر مفید بود؟