به گزارش رکنا، احمد محمدی‌انارکی با اشاره به نتایج «تحقیق و تفحص از ستاد مبارزه با قاچاق Contraband کالا و ارز» در مجلس گفت: گزارش تحقیق و تفحص از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تا ۲۰ روز آینده تقدیم هیئت رئیسه مجلس می‌شود و پنج فصل دارد.

وی با اشاره به اینکه این تحقیق و تفحص یک تحقیقات علمی بوده و کمتر به مچ‌گیری‌ها در این بخش پرداخته شده است، اظهار داشت: در این گزارش بیشتر بر روی آسیب‌های کار تمرکز شد.

محمدی‌انارکی با بیان اینکه عدم همراهی دستگاه‌ها در مبارزه با قاچاق کالا و ارز از جمله آسیب‌ها محسوب می‌شود، گفت: ضعف ارتباطی برخی دستگاه‌ها در مبارزه با قاچاق کالا و ارز یکی از عمده مشکلات است چرا که در این زمینه نظام‌مند عمل نمی‌شود؛ انتظار داریم گمرک، مناطق آزاد، وزارت صمت و بهداشت در این زمینه با هم هماهنگ باشند.

رئیس هیئت تحقیق و تفحص از «ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز» در مجلس گفت: بدون شک ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید تقویت شود و پیرو لایحه‌ای جدیدی در این زمینه قرار است ستاد تقویت شود.

وی اضافه کرد: در حال حاضر بودجه سالیانه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ۲۰ میلیارد تومان است، یکی از اقدامات ستاد این بود که پیشنهاد تقویت این بودجه به ۱۵۰ میلیارد تومان را به لایحه دولت اضافه کرده است.

محمدی‌انارکی تاکید کرد: همچنین پیرو این لایحه‌ی جدید، پیشنهاد قانون Law مبارزه با قاچاق ارز را مطرح کرده‌ایم تا پیرامون این مبحث ورود و خروج ارز به کشور مشخص شود و موضوع سامانه ارزی شکل گیرد.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

آیا این خبر مفید بود؟