کدخبر: 434455 ارسال پرینت 4

رکنا: رئیس هیئت تحقیق و تفحص از «ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز» در مجلس گفت: بدون شک ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید تقویت شود و پیرو لایحه‌ای جدیدی در این زمینه قرار است ستاد تقویت شود.

به گزارش رکنا، احمد محمدی‌انارکی با اشاره به نتایج «تحقیق و تفحص از ستاد مبارزه با قاچاق Contraband کالا و ارز» در مجلس گفت: گزارش تحقیق و تفحص از ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تا ۲۰ روز آینده تقدیم هیئت رئیسه مجلس می‌شود و پنج فصل دارد.

وی با اشاره به اینکه این تحقیق و تفحص یک تحقیقات علمی بوده و کمتر به مچ‌گیری‌ها در این بخش پرداخته شده است، اظهار داشت: در این گزارش بیشتر بر روی آسیب‌های کار تمرکز شد.

محمدی‌انارکی با بیان اینکه عدم همراهی دستگاه‌ها در مبارزه با قاچاق کالا و ارز از جمله آسیب‌ها محسوب می‌شود، گفت: ضعف ارتباطی برخی دستگاه‌ها در مبارزه با قاچاق کالا و ارز یکی از عمده مشکلات است چرا که در این زمینه نظام‌مند عمل نمی‌شود؛ انتظار داریم گمرک، مناطق آزاد، وزارت صمت و بهداشت در این زمینه با هم هماهنگ باشند.

رئیس هیئت تحقیق و تفحص از «ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز» در مجلس گفت: بدون شک ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید تقویت شود و پیرو لایحه‌ای جدیدی در این زمینه قرار است ستاد تقویت شود.

وی اضافه کرد: در حال حاضر بودجه سالیانه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ۲۰ میلیارد تومان است، یکی از اقدامات ستاد این بود که پیشنهاد تقویت این بودجه به ۱۵۰ میلیارد تومان را به لایحه دولت اضافه کرده است.

محمدی‌انارکی تاکید کرد: همچنین پیرو این لایحه‌ی جدید، پیشنهاد قانون Law مبارزه با قاچاق ارز را مطرح کرده‌ایم تا پیرامون این مبحث ورود و خروج ارز به کشور مشخص شود و موضوع سامانه ارزی شکل گیرد.اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها