کدخبر: 433923 ارسال پرینت 20

رکنا: عضو هیئت مدیره انجمن داروسازان تهران گفت: بیمه سلامت تا حد زیادی مطالبات صنعت داروسازی را پرداخت کرده و در حال حاضر بدهی تامین اجتماعی به داروخانه‌های کشور باقی مانده است.

جنیدی جعفری عضو هیئت مدیره انجمن داروسازان تهران اظهار کرد: خوشبختانه بیمه سلامت با پرداخت بدهی فروردین، اردیبهشت و خرداد سال 97 بخشی قابل توجه از طلب صنعت داروسازی را پرداخت کرده و در این بین بدهی ماه اسفند 96 به داروخانه‌ها پرداخت نشده است و و امیدواریم این مسئله نیز هرچه سریعتر انجام شود.

وی ادامه داد: همچنین داروخانه‌های کشور بدهی خود را از نیروهای مسلح دریافت کرده‌اند و در حال حاضر مشکل اصلی داروخانه‌های کشور، بدهی سازمان بیمه تأمین اجتماعی است.

افزایش 9 درصدی قیمت دارو در سال 97

جنیدی جعفری افزود: قیمت دارو به طور متوسط 9 درصد افزایش داشته است و نیازهای جانبی مانند بسته‌بندی دارو از مشکلات جدی صنعت داروسازی است که هزینه‌هایی بالا را در پی داشته است.

عضو هیئت مدیره انجمن داروسازان تهران اظهار کرد: انجمن داروسازان تهران برای مقابله با هر گونه مشکل یا تحریم از سوی دشمنان برنامه‌ریزی‌هایی خوب را در جهت رفع کمبود احتمالی انجام داده است و تا به امروز با مسئله جدی درگیر نیستیم.

جنیدی جعفری یادآوری کرد: بدهی بیمه تأمین اجتماعی در دراز مدت کاهش سرمایه در گردش و نبود نقدینگی جهت تولید دارو را ایجاد می‌کند و مسئولان سازمان باید هرچه سریعتر نسبت به رفع این موضوع اقدامات لازم را انجام دهند.خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها