به گزارش رکنا، مرتضی الویری عضو شورای شهر تهران صبح امروز در نود و هشتمین جلسه شورای شهر تهران که امروز(سه‌شنبه) برگزار شد، با اشاره به تفریغ بودجه سال 95 شهرداری تهران اظهار کرد: شورای شهر تکالیفی در خصوص انحرافات مساعد و نامساعد در خصوص عملکرد بودجه سال 95 انجام داده است.

عضو شورای شهر تهران با اشاره به بند الف ماده الف گفت: شهرداری تهران موظف است عملکرد ریالی و عملکرد مقداری هر ردیف را در اختیار حسابرس منتخب شورا قرار دهد تا حسابرس با بهره‌گیری از کارشناسان رسمی متخصص نسبت به ارائه گزارش تفریغ بودجه در چارچوب استانداردهای حسابرسی عملکرد مدیریت اقدام کند.

وی افزود: اطلاعات مربوط به مازاد درآمد در هزینه سال‌های 94 و 95 را مشتمل بر جزئیات نحوه عملکرد و چگونگی هزینه کرد ذخیره با سایر اطلاعات مورد نیاز را در اختیار حسابرس منتخب شورا قرار دهد و حسابرس منتخب شورا مکلف است ظرف مدت 3 ماه گزارش خود درباره نحوه هزینه یا ذخیره مازاد بر هزینه به شورای شهر تهران را ارائه کند.

الویری خاطرنشان کرد: شهرداری موظف شده بود دلایل انحراف عملکرد در ردیف‌های حوزه مأموریت اجتماعی و فرهنگی، حمل و نقل و ترافیک، خدمات شهری، ایمنی و مدیریت بحران، شهرسازی و معماری، توسعه مدیریت و هوشمندسازی را به تفکیک ردیف‌های دارای عملکرد ظرف یک ماه به شورا ارائه دهد.

وی با اشاره به بند ب ماده واحده افزود: براین اساس مقرر شده به منظور تحقق تفریغ جامع بودجه تدبیری انجام شود تا با سرعت بخشیدن به روند انجام حسابرسی گزارشات تفریغ بودجه شهرداری همراه با سازمان‌ها ارائه شود، اما تاکنون گزارش عملکرد هیچکدام از بندهای مصوبه فوق‌الذکر دریافت نشده است.

عضو شورای شهر تهران در پایان گفت: خواهشمندم مقرر شود موضوع تذکر فوق را در اجرای ماده 81 قانون Law تشکیلات وظایف و انتخابات شوراهای کشور و انتخاب شهرداران با اصلاحات بعدی به عنوان تذکر ابلاغ و پاسخ کتبی ارائه شود.خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید

آیا این خبر مفید بود؟