به گزارش رکنا، محسن هاشمی‌رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران در نود و هشتمین جلسه شورای شهر تهران که امروز(سه‌شنبه) برگزار شد، با اشاره به انتخاب 5 گزینه تصدی شهرداری تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بزودی این افراد برنامه‌های خود را در طول یک هفته آینده ارائه خواهند داد و در یک جلسه فوق‌العاده رأی‌گیری به منظور تعیین دو نامزد انجام خواهد شد و سپس این دو نفر هم به منظور انتخاب نهایی حضور خواهند یافت.

رئیس شورای شهر تهران در ادامه با اشاره به دستورات جلسه امروز گفت: بحث دیگری که داشتیم مربوط به بودجه غیرنقدی شهرداری تهران بود که از بودجه 17 هزار و 500 میلیاردی شهرداری، 4 هزار میلیارد تومان بودجه غیرنقدی است که تاکنون به آن عمل نشده بود و کمتر از 300 میلیارد تومان آن محقق شده بود و علت آن هم مغایرت با اهداف مورد نظر شورا برای شفافیت بود و نتوانسته بود که نقد شود، لذا معاونت مالی شهرداری تهران لایحه‌ای را ارسال کرده بود که نحوه عمل برای تهاتر املاک و استفاده از بودجه غیرنقدی را مطرح کردند.

وی با بیان اینکه در جلسه قبلی کلیات آن مطرح شد، افزود: امروز پیشنهادات زیادی مطرح بود، لذا توانستیم پیشنهادات را با تمدید یک ساعته جلسه به پایان برسانیم و امیدواریم تا آخر سال بتوانیم بودجه غیرنقدی را هزینه کنیم و برای پروژه‌های عمرانی شهر و پرداخت بدهی‌ها استفاده کنیم.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه نحوه استفاده از بودجه غیرنقدی در شهرداری تهران به 4 روش انجام می‌شود، گفت: یکی تهاتر است که بیشتر به آسانی در مزایده‌ها انجام می‌شود و روش دیگر پروژه‌های مشارکتی اموال شهرداری است که به کندی انجام می‌شود و روش سوم هم استفاده از ذی‌نفع واحد است که یک صاحب ملک پروانه می‌گیرد و شهرداری هم با آن مخالف است و تنها موضوعی که سبب می‌شود فساد ایجاد شود، بحث ذی‌نفع واحد دوم است که باعث می‌شود گاهی اوقات شهرداری دچار مشکل و کارها کند شود.

هاشمی در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه افراد خارج از شورا نظرشان در تصمیمات شورا مهم و کارساز است، گفت: به عقیده من این نظر درست نیست و تصمیمات شورا همچون انتخاب امروز در فضایی سالم انجام می‌شود و در جلسات هم‌اندیشی و مطبوعات همه این گزینه‌ها مطرح شدند و افراد توانستند برنامه‌های خود را ارائه دهند، لذا امروز رأی‌گیری سالمی انجام شد و ممکن است گزینه‌های برخی از افراد به 5 نفر راه نیافته باشد و بهتر است که این وضعیت را تحمل کنند تا در دفعات بعدی بیاید، اگرچه من امیدوارم شهرداری که انتخاب می‌شود تا آخر دوره به کار خود ادامه دهد.

هاشمی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه شما تمایلی به کاندیدا شدن نداشتید، گفت: درست نیست من به عنوان رئیس شورا این درخواست را بدهم، لذا افراد دیگر نام من را پیشنهاد داده بودند.

رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به سوال دیگری در مورد فرآیند قرار گرفتن نام کشت‌پور در میان نامزدهای انتخاباتی در حالی که او بازنشسته بوده است، گفت: این موضوع را باید از خود او پرسید و در هر صورت نام او در میان افرادی بود که می‌تواند به کار خود ادامه دهد.

هاشمی در ادامه به موضوع هولوگرام پرداخت و گفت: روش جدید در صدور هولوگرام با روش قبلی متفاوت است و نگین تاجی می‌تواند در این زمینه توضیحات مناسبی ارائه دهد.خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید

 

آیا این خبر مفید بود؟