سردار محمدرضا مهماندار در جلسه هماهنگی استقبال از مهر با اشاره به اینکه روزانه هزار خودرو و ۱۰۰ موتور در تهران شماره گذاری می‌شوند، گفت: ترافیک سنگین و آلودگی هوا از بزرگ‌ترین مشکلات تهران محسوب می‌شوند. تحت این شرایط باید ببینیم آیا برنامه جامعی در حوزه حمل و نقل وجود دارد یا خیر؟ اگر این برنامه وجود دارد و مصوب شده است باید نقشه‌های اجرایی بررسی و پیاده شود.

وی با تاکید بر اینکه نمی‌توان تهران را به روش‌های سنتی اداره کرد، ادامه داد: با شماره گذاری ۴ میلیون دستگاه وسیله نقلیه در سال، هر روز ابعاد ترافیک گسترده‌تر می‌شود که حل آن با روش‌های گذشته امکان پذیر نیست و باید به سراغ مدیریت هوشمند رفته و از ابزار‌های جدید استفاده کنیم.

رئیس پلیس Police راهور تهران بزرگ تاکید کرد: تغییر رفتار ترافیکی شهروندان راهبرد مهمی است. زمانی که میزان فراوانی یک رفتار غلط ترافیکی در شهر زیاد است با اقدامات سلبی قادر به تغییر آن نخواهیم بود. بنابراین، برای تغییر رفتار نیاز به آموزش داریم.

مهماندار تصریح کرد: نباید به بهانه مراعات مردم از اعمال محدودیت‌ها خودداری کنیم چراکه ساعات زیادی از عمر مردم در ترافیک هدر می‌رود. ما نیز باید جسارت داشته باشیم تا زمینه کاهش مشکلات را فراهم کنیم.

وی گفت: امروزه در مورد یک موضوع فرابخشی نمی‌توان تعامل را نادیده گرفت. با توجه به اینکه تهران مدیریت یکپارچه ندارد و به صورت سلسله مدیریتی نیست باید روی تعامل و هماهنگی توجه ویژه داشت.

رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به اولویت‌های ترافیکی تهران عنوان کرد: تمرکز بر عوامل آزاردهنده مردم در ترافیک، تمرکز بر مناطق پرچالش شهری و رفع گام به گام مشکلات از جمله این اولویت‌ها محسوب می‌شود.

مهماندار پیشهاد داد تسویه جریمه رانندگان در کنار عوارض شهرداری تهران دیده شود چراکه پرداخت جرایم رانندگی نباید انباشته شود. در گذشته نیز جرایم به روز پرداخت می‌شد.

وی با اشاره به آمادگی راهور تهران با تمام ظرفیت برای استقبال از مهر عنوان کرد: آموزش پلیس مدرسه، آماده باش همیاران پلیس، کمک به ایمنی دانش آموزان، شناور شدن ساعات اداری کارمندان و تامین ایمنی معابر از جمله اقداماتی است که همزمان با بازگشایی مدارس اجرایی می‌شود.

به گفته رئیس پلیس تهران بزرگ میزان فوتی‌های تصادفات در سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ افزایش یافته و در حال حاضر با درصد کمی پیش می‌رود. این وضعیت مناسبی نیست و با برنامه‌های اجرایی باید تلاش کنیم تا جان مردم را حفظ کنیم.

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

اعدام در ملا عام قاتل شیطان صفت در مرودشت! / صبح امروز صورت گرفت

مرگ فجیع یک زن در زندان ملایر! + جزییات

رضا ضراب در زندان نیست! / او با یک زن دیده شد!

خانم دکتر از سوی عضو شورای شهر بدجوری کتک خورد!

عرفان خوشگله دستگیر شد / او دنبال زنان مطلقه بود!

ماجرای انتشار فیلم پرونده جنجالی 5 عضو شورای شهر بابل ! + فیلم و عکس

تجاوز وحشیانه به دختر جوان بالای سر جسد مادرش+عکس

دزد 17 ساله آبروی دختر 9 ساله مشهدی را هم با خود برد !

تن فروشی زن بخاطر بی غیرتی شاهین

ازدواج عجیب پسر 7 ساله با مادرش ! + عکس

اقدام شوم با میترا 20 ساله در مهمانی استخر خصوصی!

ازدواج نوشین با داماد شیطان صفت ! / او قبل از ازدواج به حجله مجتبی رفته بود!

آیا این خبر مفید بود؟