برپایی تور تهران گردی در تابستان امسال

به گزارش گروه اجتماعی رکنا، مهدی سیف با بیان این مطلب در تشریح ویژه برنامه‌های گردشگری تابستان در تهران گفت: برگزاری تور‌های تهران گردی از جمله برنامه‌هایی است که به مناسبت‌های مختلف در پایتخت برگزار می‌شود. پس از تجربه مثبت عید نوروز و استقبال خوب شهروندان، شهرداری تهران در نظر دارد از ۱۵ تیر تا ۱۵ شهریورماه تور‌های تهران گردی را در ۶ مسیر برگزار کند.

وی با معرفی تور‌های سه برج، اراضی عباس آباد، تهران گردی تاریخی، تهران قدیم، شمیران گردی و طبیعت گردی به عنوان مهم‌ترین تور‌های تهران گردی در تابستان اظهار کرد: طبق پیش بینی‌های صورت گرفته قرار است بخشی از تور‌های تهران گردی در مسیر محله عودلاجان، سرای مدرس، خانه پروین اعتصامی، حمام نواب، سرای کاظمی و دارالفنون برگزار شود. مسیر سعد آباد، موزه سینما، امامزاده صالح و تکیه تجریش نیز از دیگر مسیر‌های گردشگری در قالب تور شمیران گردی است.

به گفته رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران، شهروندان می‌توانند از طریق سامانه ۱۳۷، اپلیکیشن و سایت تهران گردی و کد USSB تقاضای خود را برای حضور در تور‌های تهران گردی ثبت کنند.

سیف با اشاره به نحوه انتخاب مجریان تور‌های گردشگری در تابستان عنوان کرد: سازمان میراث فرهنگی تاکنون ۹ آژانس دارای مجوز برگزاری تور‌های تهران گردی را به شهرداری تهران معرفی کرده و قرار است پس از رایزنی با مدیران آژانس‌ها و حصول توافق، اجرای تور‌های تهران گردی آغاز شود.

وی اجرای طرح "موزه و دانش آموز" را از دیگر برنامه‌های تابستان امسال معرفی کرد و گفت: طبق توافق با وزارت آموزش و پرورش، قرار است مدارس دانش آموزان داوطلب برای بازدید از موزه‌ها را به اداره کل آموزش‌های شهروندی معرفی کنند و ستاد گردشگری نیز به عنوان مجری، اقدامات مربوط به برگزاری تور‌ها را انجام دهد.

بر اساس گزارش شهرنوشت، رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران همچنین به آخرین وضعیت طرح تاکسی‌های گردشگری در تهران پرداخت و گفت: در نوروز امسال برای اولین بار موضوع راه اندازی تاکسی‌های گردشگری در پایتخت مطرح شد و در ۳ ماه اخیر با حصول توافق اولیه میان ستاد گردشگری و سازمان تاکسیرانی، پروپوزال از سوی ستاد ارائه شد و قرار است در آینده با تعیین جزئیات طرح، اقدامات اجرایی آغاز شود.

آیا این خبر مفید بود؟