رکنا: رئیس پلیس پایتخت بیان داشت: چرخه بازپروری معتادان باید اصلاح شود چرا که متاسفانه در این زمینه دچار دور باطل شده ایم و بیش از ۹۷ درصد معتادان در چرخه موجود پس از ترک، مجدد به مصرف مواد مخدر روی می‌آورند.

به گزارش گروه اجتماعی رکنا، سردار حسین رحیمی در جلسه بررسی راهکار‌های افزایش مشارکت‌های مردمی در پیشگیری از اعتیاد که با حضور اساتید دانشگاه وکارشناسان سازمان‌های مرتبط برگزار شد، گفت: باید از ظرفیت همه نهاد‌ها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی در زمینه مبارزه با این پدیده شوم استفاده شود.

رئیس پلیس Police پایتخت با تاکید بر اینکه مبارزه با پدیده شوم اعتیاد نیازمند عزمی ملی است، عنوان داشت: از طریق آموزش همگانی و اطلاع رسانی صحیح باید عوارض و آسیب‌های ناشی از مواد مخدر Drugs به جامعه آموزش داده شود.

وی خاطر نشان کرد: پیشگیری مقدم بر درمان است از این رو می‌بایست مشکلات و آسیب‌های اعتیاد از دبستان آموزش داده شود.

وی افزود: چرخه بازپروری معتادان باید اصلاح شود چرا که متاسفانه در این زمینه دچار دور باطل شده ایم و بیش از ۹۷ درصد معتادان در چرخه موجود پس از ترک، مجدد به مصرف مواد مخدر روی می‌آورند.

وی با بیان اینکه در بحث پیشگیری و برخورد با اعتیاد باید طرحی نو و کارشناسی شده ارائه شود، گفت: فرد معتاد Addicted پس از ترک نباید به حال خود رها شود و حتی پس از ترک هم باید تحت نظر و مراقبت قرار داشته باشد که در این مسیر تا کنون اقدامات بسیاری انجام شده، ولی نتیجه مطلوبی در پی نداشته است.

رئیس پلیس پایتخت تصریح کرد: مسئله اعتیاد با ضرب و زور قابل حل و فصل و درمان نیست بلکه حل این موضوع نیازمند کار روانی- اجتماعی است.

 

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها