رکنا: کیفیت هوای پایتخت امروز با کاهش ۱۸ عددی آلاینده‌های ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص ۸۰ در شرایط سالم قرار دارد.

به گزارش گروه اجتماعی رکنا، از مرکز کنترل کیفیت هوای تهران، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون هوای شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۸ امروز از ۹۸ به ۸۰ کاهش داشته و در شرایط سالم قرار دارد.

همچنین درهمین مدت میزان آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون از ۸۱ به ۶۶ و منوکسید کربن نیز از ۲۵ به ۱۷ کاهش داشته است.

بر اساس این گزارش، ایستگاه‌های پیروزی (منطقه ۱۳) با شاخص ۹۹، تربیت مدرس (منطقه ۶) با شاخص ۹۳ و ستاد بحران (منطقه هفت) با شاخص ۸۴ بیشترین میزان آلایندگی را طی ۲۴ ساعت گذشته داشته اند.

همچنین ایستگاه‌های شهرداری منطقه ۱۹، شهرداری منطقه ۱۶ و اقدسیه (منطقه یک) به ترتیب با شاخص‌های ۴۰، ۵۴ و ۵۸ کمترین میزان آلودگی را دراین مدت داشتند.

«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».

آیا این خبر مفید بود؟
: امتیاز : 1 تعداد رای : 1


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها