کدخبر: 379845 ارسال پرینت 16

رکنا: فرمانده انتظامی تهران بزرگ از کاهش فرآیند رسیدگی به مراجعات مردمی در کلانتری‌ها خبر داد و گفت: سامانه ۱۹۷ آماده دریافت نظرات و پیشنهادات شهروندان درباره فعالیت‌های پلیس است.

سردار حسین رحیمی درباره میانگین زمان رسیدگی به مراجعات مردمی در کلانتری‌ها، گفت: زمان رسیدگی به درخواست مردم در کلانتری‌ها متفاوت است، اما تلاش ما این است که فرآیند رسیدگی به کار مراجعه کنندگان در کلانتری‌ها را کاهش داده و با ایجاد تسهیلات در فرآیند کار‌ها را سرعت دهیم.

سردار حسین رحیمی رئیس پلیس Police پایتخت با اشاره به طرح تحول کلانتری‌ها، اظهار داشت: کلانتری‌ها از مهم‌ترین ارکان نیروی انتظامی محسوب می‌شوند، به گونه‌ای که می‌توان گفت: همه ماموریت‌های ناجا در کلانتری‌ها مستتر است.

رئیس پلیس تهران بزرگ خوشایندسازی محیط را سرآغاز تحول دانست و افزود: باید فضایی خوب با امکانات مناسب برای مردمی که ساعت‌ها در کلانتری می‌مانند، ایجاد شود.

سردار رحیمی همچنین بهبود فرایند‌ها را از دیگر الزامات عنوان کرد و گفت: کاهش زمان حضور مردم و سرعت عمل کار‌ها در کلانتری‌ها خاصه در تشکیل پرونده و ارسال به مقامات و مراجع قضایی از دیگر ابعاد طرح تحول است.

وی با تاکید بر اینکه نیروی انتظامی قصد بهبود خدمات پلیسی را دارد، خاطرنشان کرد: شاید بتوان بیش از ۱۲۰ نوع ماموریت ناجا را در این رابطه سرشماری کرد؛ از سوی دیگر با توجه به روند جامعه و تغییر و تحولات آن، باید در ارائه خدمات، تحول ایجاد کنیم.

رحیمی با بیان اینکه بهبود خدمات انتظامی به طور جدی و عملی در دستور کار است، خاطرنشان کرد: هرکسی شکایت یا پیشنهاد و انتقادی نسبت به عملکرد ماموران در کلانتری‌ها دارد می‌تواند با سامانه ۱۹۷ مطرح کند این سامانه در سازمان بازرسی در اختیار فرمانده پلیس قرار دارد و از آن طریق به خواسته‌های مردم رسیدگی می‌کنیم.

وی با بیان اینکه در بسیاری مراجعات نیازی به تشکیل پرونده و ارسال برای مراجع قضایی نیست، ادامه داد: مشاوره و مددکاری را در کلانتری‌ها راه اندازی کردیم.

رئیس پلیس تهران بزرگ گفت: طی جلساتی که با پلیس پیشگیری ناجا داشتیم، اعلام کردیم این کار در کلانتری‌های تهران بصورت پایلوت آغاز می‌شود و لباس بسیاری ماموران را به دوربین مجهز کنیم تا از بروز هر گونه تخلف چه از سوی مامور پلیس و چه از سوی شهروندان جلوگیری شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها