حجت الاسلام والمسلمین شهرستانی، نماینده آیت الله سیستانی در ایران:

کدخبر: 379137 ارسال پرینت 34

رکنا: نماینده آیت الله سیستانی در ایران گفت: خدمات جمعیت هلال احمر دارای آثار و برکات معنوی و با ارزشی است.

به گزارش رکنا، به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان قم؛ حجت الاسلام والمسلمین جواد شهرستانی صبح امروز در دیدار دکتر علی اصغر پیوندی رئیس جمعیت هلال احمر با وی عنوان کرد: باید قدردان نعمت های الهی باشید؛ چرا که در جایگاهی قرار دارید که همگان به آن غبطه می خورند.
نماینده آیت الله سیستانی در ایران با بیان اینکه خدمات جمعیت هلال احمر دارای آثار و برکات معنوی و با ارزشی است، عنوان کرد: در جمعیت هلال احمر قدم هایی بر می دارید که سبب توفیق شماست و اجری اخروی و پاداشی عظیم دارد چرا که فرصت ها را در خدمت به مردم سپری می کنید و در همین دنیا نیز اجر آن را می بینید.
حجت الاسلام والمسلمین شهرستانی بیان کرد: طبق روایاتی خداوند بر سر آنانی که به خدمت می پردازند منت می گذارد توجه به نیازهای مردم جایگاه بسیار عظیمی دارد و چه توفیقی بس عظیم نصیب داوطلبان در این نهاد می شود.
وی با تاکید بر اینکه اصل کار خدمت و برآوردن نیازهای مردم که امری مقدس و مورد پسند خدا و انبیای الهی است، گفت: شما کار خود را نباید بی ارزش بدانید؛ چرا که این اعمال به طور کامل ثبت می شود.
نماینده آیت الله سیستانی در ایران یادآور شد: برخی برکات همیشه نزد ما نمی آید باید قدردان این برکات و حرکات باشیم حتی برخی از اعمال شما آثاری برای آیندگان دارد چه بسا انسان چنین رویدادهایی را درک نکند اما خدمات شما آثار معنوی به همراه دارد.
به گفته وی، از این فرصت باید به خوبی استفاده شود ظرفیت ها را بشناسید و امری را که خداپسند و مردم پسند است را شاکر باشید و آثار با ارزش آن را درک کنید.

اساس فعالیت های هلال احمر داوطلبانه است
دکتر علی اصغر پیوندی؛ رئیس جمعیت هلال احمر در ابتدای این دیدار ضمن معرفی اهداف و اصول این نهاد مردمی، گزارشی از خدمات هلال احمر در طول یکسال گذشته ارائه داد و گفت:اساس فعالیت در هلال احمر به صورت داوطلبانه است و داوطلبان فعالیت های مختلفی انجام می دهند.همچنین در حوزه داوطلبان فعالیت ها بر مبنای مسائل فرهنگی و اجتماعی، نیکوکاری و انسان دوستی است که در فرهنگ ما وجود دارد.
وی با بیان اینکه یکی از فعالیت های جمعیت هلال احمر، درمان و سلامت در خارج از کشور است، افزود: این خدمات در سفر به عتبات عالیات و حج به هموطنان ارائه می شود.
به گفته رئیس جمعیت هلال احمر، عمده خدمات هلال احمر داوطلبی است، در حال حاضر 50 هزار امدادگرجمعیت هلال احمر وجود دارد که در مواقع خطر به صورت امداد جاده ای، امدادکوهستان، امدادهوایی، امداد ساحلی و واکنش سریع به حادثه Incident دیدگان کمک می کنند.
وی با تاکید بر اینکه هلال احمر، نهادی عام المنفعه و مردمی است، اضافه کرد: در برخی از موارد جمعیت هلال احمر، معین دولت است و انتظار داریم علما در برقراری ارتباط نزدیکتر با مردم به ما کمک کنند. 
دکتر پیوندی با بیان اینکه نیمه دوم سال 1396 با سوانح و حوادث Accidents متعددی دست و پنجه نرم کردیم، تصریح کرد: ایران حادثه خیز است و در راس حوادث آن، زلزله قرار دارد؛زلزله کرمانشاه اوج حوادث سال گذشته بود که بر اثر وقوع آن 620 تن از هموطنان جان خود را از دست دادند و بیش از 9 هزار نفر مصدوم شدند.
وی خاطرنشان کرد: وسعت زیادی از منطقه غرب کشور در زلزله آبان ماه کرمانشاه، تحت تاثیر زلزله قرار گرفت و ما در ساعات اولیه در کنار مردم حاضر شدیم و با انجام عملیات امداد و نجات، درمان و تغذیه اضطراری خدمات لازم را به مردم زلزله زده کرمانشاه ارائه دادیم.
رئیس جمعیت هلال احمر درباره جمع آوری کمک های مردمی برای زلزله زدگان کرمانشاه، بیان کرد: مردم با اعتماد به جمعیت هلال احمر 63 میلیارد تومان به حادثه دیدگان کمک کردند که کمک های مردمی به صورت نقدی به عنوان عیدی، هزینه درمان و کمک هزینه اقلام ضروری در اختیار خانواده ها، قرار گرفت.
دکتر پیوندی با اشاره به اینکه برای تامین اقلام امدادی مردم زلزله زده کرمانشاه، جمعیت هلال احمر 300 میلیارد تومان هزینه کرد، گفت: این مبلغ به غیر از مبالغی است که مردم برای کمک به زلزله زدگان کرمانشاهی به حساب هلال احمر واریز کردند؛ به علاوه گزارش دقیق و شفاف از نحوه توزیع کمک های مردمی به زلزله زدگان کرمانشاه به هموطنان و مجلس شورای اسلامی ارائه خواهیم داد.

 

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها