مرتضی سلیمی از ادامه امداد رسانی‌های هلال احمر به مناطق متاثر از سیل ، آبگرفتگی و طوفان خبر داد و گفت: از 23 فروردین تا ساعت 6 امروز امداد گران جمعیت هلال احمر در پانزده استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اصفهان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی ، خراسان رضوی، خوزستان، سمنان، کرمان، کرمانشاه، کهگیلویه و بویراحمد، فارس، لرستان و یزد امداد رسانی کردند و عملیات در سه استان ایلام ، خراسان رضوی کهگیلویه وبویراحمد همچنان ادامه دارد.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه تا کنون در پنجاه شهر ، روستا و مناطق عشایر نشین استان‌های متاثر امداد رسانی شده است افزود: در طول این مدت امدادگران مجموعا به 1349 نفر امدادرسانی کردند و 301 یک نفر نیز توسط آنها اسکان اضطراری داده شده ‌اند. همچنین امدادگران چندین عملیات رهاسازی خودرو از مسیر سیلاب داشتند و دراین عملیات‌ها 21 دستگاه خودرو رهاسازی شد.

وی همچنین از تخلیه آب از 22 واحد مسکونی خبر داد و افزود: در طول این مدت 67 تیم که متشکل از 231 امدادگر بود علاوه بر انجام عملیات اقلامی را نیز میان حادثه Incident دیدگان توزیع کردند که بخشی از آنها شامل مواد تغذیه‌ای شامل برنج، قند وشکر، کنسروجات، نان، آب معدنی، بیسکوییت و حبوبات بود.

سلیمی ادامه داد:‌همچنین 40 دستگاه چادر، 710 تخته پتو، 119 تخته موکت، 670 کیلوگرم نایلون، 200 شعله والورو فانوس و همچنین 110 ست شستشو میان حادثه دیدگان توزیع شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟