وزیر بهداشت و درمان: صداوسیما در حوزه سلامت فرهنگ‌سازی کند

رکنا اجتماعی: قاضی‌زاده هاشمی که در مراسم اختتامیه بیستمین جشنواره تولیدات استانی صداوسیما در شهر سنندج سخن می‌گفت، با بیان اینکه سلامت حق طبیعی مردم است، اظهار کرد: همه حکومت‌ها موظفند که سلامت مردم را تامین کنند. در این راستا دستگاه و رسانه تاثیرگذاری همانند صداوسیما می‌تواند بسیار به سلامت مردم و فرهنگ‌سازی در این زمینه کمک کند که تا کنون این کار را انجام داده است و امیدواریم در آینده پر فروغ‌تر باشد.
وزیر بهداشت و درمان ادامه داد: مهمترین مشکل ما در حوزه سلامت مردم در حوزه روح و روان است. بحث امید و نشاط اجتماعی همواره یکی از ضرورت‌های ما بوده و همواره نیز هست. همچنین این موضوعی است که دشمنان ما در ۴ دهه گذشته آن را مورد هدف قرار داده‌اند.
او با بیان اینکه سازمان صداوسیما می‌تواند در کاهش آسیب‌های اجتماعی بسیار تاثیرگذار باشد، خاطرنشان کرد: به عنوان مثال می‌توان به اتفاق ناگواری که برای تعدادی از دانش‌اموزان ما در مسیر فارس رخ داد، اشاره کرد. اگر آموزش‌های لازم برای بستن کمربند ایمنی داده شده بود، در این حادثه Incident کمتر آسیب‌های قطع عضو و قطع نخاع را داشتیم. صداوسیما می‌تواند در فرهنگ‌سازی این موصوعات بسیار موثر باشد.
قاضی‌زاده هاشمی یکی از مهترین برنامه‌های وزارت بهداشت در دولت دوازدهم را پیشگیری بیماری‌های غیر واگیردار برشمرد و با اشاره به جشنواره استانی سازمان صداوسیما، گفت: ما در این جشنواره سهمی داشتیم و امیدوارم که در آینده و در جشنواره‌های آتی سهم بیشتری داشته باشیم. همچنین امیدوارم این مسیر توجه به استان‌ها نه تنها در صداوسیما، بلکه در همه نهادهای اجرایی با قدرت ادامه داشته باشد.
وزیر بهداشت و درمان خطاب به رییس سازمان صداوسیما اظهار کرد: ما باید به جوانان اعتماد کنیم و باید مطمئن باشیم که جوانان ما می‌توانند حماسه‌آفرینی کنند و این موضوعی که باید در جعبه جادویی به ان پرداخته شود و کلید این جعبه در اختیار شماست.
او در پایان سخناش با اشاره به تعامل میان سازمان صداوسیما و دولت یازدهم، یادآور شد: از اینکه در دولت یازدهم به ما کمک کردید سپاسگذارم و ان شاءالله در آینده نیز چنین خواهد بود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟