اجتماعی شهری کدخبر: 300479 ارسال پرینت 18

رکنا: معاون آموزش پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر گفت: هدف از برگزاری کارگاه معیشت، تاب آوری در مواجهه با خطرات محیطی و کمک رسانی به مردم در کمترین زمان ممکن است.

رکنا اجتماعی : حمید جمال الدینی معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر؛ با اشاره به برگزاری کارگاه معیشت اظهار داشت: کارگاه معیشت و کمک های نقدی از 6 تا 9 شهریورماه با موضوعاتی از قبیل ارزیابی معیشت، طراحی برنامه، پاسخگو بودن به ذی نفعان و غیره برگزار می‌شود.

وی افزود:٣٠ نفر از کارشناسان و مدیران جمعیت هلال‌احمر در رده‌های مختلف ستادی و استانی در این کارگاه حضور دارند و در این 4 روز با دو مقوله مهم معیشت و بحث انتقال وجوه نقدی آشنا می‌شوند.

معاون آموزش پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر با اشاره به برگزار کنندگان این مراسم بیان کرد: برگزار کننده مراسم، فدراسیون صلیب سرخ هلال احمر است، همچنین این مراسم با حضور کارشناسان جمعیت صلیب سرخ اسپانیا شکل گرفته است.

جمال الدینی ادامه داد : در حوزه معیشت صلیب‌سرخ اسپانیا رفرنس فعلی در جمعیت‌های ملی است، چراکه در این حوزه کار کرده‌اند و خدمات خوبی را ارائه می‌دهند. در راستای همکاری‌ای که با دوستان صلیب‌سرخ اسپانیا داشتیم یک از یک گروه آموزشی از این جمعیت برای برگزاری نخستین دوره معیشت که در ایران دعوت شد.

معاون آموزش پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر با اشاره به ویژگی تاب آوری به عنوان هدف اصلی برگزاری این کارگاه تصریح کرد: مسیری که هلال احمر انتخاب کرده در جهت تاب آوری در مواجهه با خطرات محیطی و کمک رسانی به مردم در کمترین زمان است و اصول کلی در این رابطه در دوره معیشت مطرح می‌شود و مقرر است بعد از آن همکاران ما در جمعیت هلال‌احمر ایران، چارچوب کلی برنامه را باتوجه به شرایط ایران تنظیم کنند.

جمال الدینی در پایان گفت: این قبیل کارگاه ها در جهت تبادل تجارب و رسیدن به استانداردهای مطلوب جهانی حرکت می‌کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟


اخبار مرتبط

خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها