معاون مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر مطرح کرد:

اجتماعی کدخبر: 290472 ارسال پرینت 6

رکنا: معاون مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر گفت: برنامه های آموزشی ویژه‌ای در حج امسال جهت آموزش پیشگیری از بیماری‌های تنفسی و ویروسی و نیز گرمازدگی تهیه شده است.

پیرحسین کولیوند اظهارداشت: بر اساس تحقیقات انجام شده، بیماری‌‌های تنفسی و در رأس آنها سرماخوردگی بیشترین علل مراجعه به پزشکان را در سال‌های گذشته داشته، لذا در حج امسال برنامه‌‌های آموزشی ویژه‌ای جهت بالا بردن سطح آگاهی، نگرش و عملکرد زائرین در پیشگیری از این بیماری‌‌ها را انجام خواهیم داد.

وی اظهار داشت که بیماری‌های تنفسی و ویروسی علی‌رغم شیوع بالا در حج ، تنها با رعایت نکات ساده بهداشتی قابل پیشگیری هستند.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: این نکات شامل شستن دست‌ها، و عدم تماس دست با چشم‌ها و بینی؛ فاصله گرفتن از افراد مبتلا به سرماخوردگی، عدم حضور بی مورد در تجمعات و فضاهای بسته، داشتن خواب و استراحت کافی، قرار نگرفتن در برابر پنکه و یا کولر با بدن عرق کرده و استفاده از وسایل شخصی می‌باشد که از ابتلای زائر به بیماری‌های تنفسی و ویروسی جلوگیری می‌کند.

وی همچنین گفت: با توجه به اینکه ایام حج در سال‌‌های آتی مقارن با گرما خواهد بود، تدابیر ویژه‌ای نیز در خصوص پیشگیری و مقابله با گرمازدگی اندیشیده شده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 اخبار مرتبط

ارسال نظر